Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

W łazience bardzo ważna jest wentylacja – bez zastosowania tego elementu szybko na ścianach pojawi się grzyb, a korzystanie z pomieszczenia będzie bardzo nieprzyjemne. Jest to miejsce, gdzie higiena gra pierwsze skrzypce i trzeba zadbać o to, aby i działająca tam wentylacja gwarantowała pełny komfort korzystania z tego pomieszczenia. Wysoka wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura w pomieszczeniu są warunkami niekomfortowymi i niekorzystnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa sanitarnego. Dlatego też trzeba zadbać o to, aby pomieszczenie to było właściwie wietrzone i żeby gorące powietrze oraz wilgoć były usuwane w sposób efektywny.

Sposób na świeżą i czystą łazienkę – wentylacja

Wentylacja łazienkowa jest niemniej istotna niż stosowanie środków czystości oraz regularne sprzątanie łazienki. Zła wentylacja tego pomieszczenia powoduje między innymi pojawienie się grzybów, zapach stęchlizny oraz dyskomfort przebywania w pomieszczeniu. Wystarczy prosty i niedrogi wentylator, aby można było z łatwością i bez zbędnego stresu cieszyć się komfortową łazienką. Możliwe jest powiązanie pracy wentylatora łazienkowego z takimi rozwiązaniami, jak choćby termostat, fotokomórka, hydrostat, regulacja systemu wentylacji może mieć również charakter manualny – za pomocą przełącznika lub np. klasycznego sznureczka. Systemy wentylacji łazienkowej nie pobierają wiele prądu – działają one w ramach instalacji zasilanej napięciem 240V oraz pobierają jedynie 30W, co nie jest wysokim kosztem. Wentylatory łazienkowe są zabezpieczone przed uszkodzeniem, wilgocią – podobnie jak i instalacja elektryczna w obrębie systemu wentylacji. Wentylator może być zamontowany bez problemu w obrębie ściany lub sufitu.

wentylatory łazienkowe

Jak efektywne są łazienkowe wentylatory?

Nowoczesne wentylatory łazienkowe gwarantują wymianę nawet 100m3 powietrza na godzinę, co jest wystarczające, aby w ciągu kilku minut usunąć całą zawieszoną w powietrzu gorącą parę wodną. Zintegrowanie wentylatora z hydro i termostatem pozwala go uruchamiać w razie potrzeby, gdy chwilowe warunki w pomieszczeniu przekraczają zakres referencyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *