Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Dla wielu z nas trzaskający wesoło ogień stanowi synonim domowego ciepła. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na tradycyjny kominek we własnym domu. Nic dziwnego, że od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się tzw. biokominki. Dlaczego warto się nimi zainteresować i jak skomponować je zresztą aranżacji?

Biokominki – czym są i jakie są ich zalety?

Zgodnie z polskim prawem używanie kominków opalanych drewnem jest dozwolone wyłącznie w budynkach jednorodzinnych oraz w niskich budynkach wielorodzinnych, w pomieszczeniach spełniających ściśle określone kryteria. Dla ogromnej liczby osób mieszkających w blokach takie regulacje jeszcze do niedawna oznaczały koniec marzeń o żywym ogniu we własnym salonie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia smogu – nie ma wątpliwości, że ogrzewanie domu w ten sposób nie wpływa pozytywnie na jakość powietrza.

biokominki

Na szczęście od pewnego czasu istnieje świetne rozwiązanie tego problemu, czyli stylowe i praktyczne biokominki. Urządzenia te wykorzystują ekologiczne biopaliwo, które jest całkowicie nieszkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Do ich zalet należą łatwy montaż, możliwość zainstalowania w dowolnym wnętrzu lub w ogrodzie, brak dymu, sadzy czy popiołu, brak nieprzyjemnych zapachów, a także para wodna, która jest jedynym produktem spalania i poprawia wilgotność powietrza.

Biokominki w aranżacji

Biokominki to sprawdzony sposób na połączenie tradycji z nowoczesnością i nadanie aranżacji ciepłego, domowego klimatu. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów tego typu produktów: narożne, wiszące, wolnostojące oraz jedno- i dwustronne, przeznaczone do powieszenia na ścianie lub wbudowanie we wnękę. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać idealny model dla siebie i doskonale wkomponować go w aranżację swojego salonu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru biokominka?

Zasady działania wszystkich biokominków są takie same i używa się do nich tego samego paliwa. Podczas dokonywania zakupu nie trzeba więc zastanawiać się nad kwestiami, które interesują użytkowników tradycyjnych kominków, np. wielkością pojemnika na popiół czy rodzajem paleniska. Istotnymi aspektami, na jakie należy zwrócić uwagę, są zaś materiał, z którego została wykonana obudowa, funkcja ograniczenia ogrzewania (pozwalająca oszczędzać paliwo) oraz wygodne sterowanie przy użyciu pilota. Oprócz tego istotnym kryterium powinny być walory estetyczne i dostosowanie do aranżacji. Miłośnicy tradycyjnych wnętrz powinni zwrócić uwagę na kominki wieszane na ścianach lub wbudowywane we wnękę, zaś zwolennicy nowoczesności – na modele wolnostojące lub wiszące. Jeśli zależy nam na interesujących wrażeniach wizualnych, możemy również zainwestować w barwione paliwo, które nadaje płomieniowi wybrany kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *