Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Blog

Jaka pianka modelarska jest najlepsza?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu każdego miłośnika modelarstwa, który hobbistycznie lub zawodowo zajmuje się tworzeniem różnego typu modeli, makiet architektonicznych, tablic czy dioram, są między innymi pianki modelarskie. Zaletą pianki modelarskiej jest jej lekkość, sztywność i łatwość obróbki. Pianka modelarskie, zwane także płytą modelarską jest dostępna w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala precyzyjnie dobrać jej rodzaj do konkretnego celu. Wśród dwóch najbardziej popularnych pianek modelarskich wyróżnia się płytę depronową oraz płytę EPP.

Pianka modelarska – płyta depronowa

pianka modelarska

Płyta depronowa jest rodzajem pianki modelarskiej wykorzystywanej między innymi do wykonywania lekkich modeli, a także wzmacniania ich konstrukcji. Idealna do tworzenia makiet choćby budynków. Zaletą płyty depronowej jest to, że jej powierzchnię i brzegi można szlifować i malować farbami akrylowymi opartymi na wodzie. Jest łatwa w cięciu nożem modelarskim.

Pianka modelarska – płyta EPP

Płyta EPP jest idealnym materiałem do wykonania modeli latających, niezwykle odpornych za zniszczenie, ale nie tylko. Płyta EPP jest ceniona w środowisku modelarskim za swoją niezwykłą elastyczność. Dzięki niej, deformacja pianki przy ewentualnych kolizjach jest znacznie mniejsza niż w przypadku innych materiałów modelarskich. Ponadto piankę EPP wyróżnia niska waga, odporność chemiczna oraz świetna termoformowalność. Pianka modelarska EPP łatwo tnie się ostrym nożykiem oraz klei za pomocą Uhu Por lub kleju CA.

Panki modelarskie znajdziesz w sklepie Model-Making

Powiązane artykuły
Blog

Przyjaciele powracają!

“Friends: The Reunion”, czyli „Przyjaciele: Spotkanie po latach”, już 27…
Blog

Depilacja laserowa latem

Depilacja laserowa latem to temat bardzo powszechny jednak wzbudzający wiele…
Blog

Inwertery do instalacji fotowoltaicznych – do czego służy i jak wybrać odpowiedni?

panele fotowoltaiczne inwertor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×
Finanse

Pożyczki unijne na terenie województwa mazowieckiego