Kawa w kapsułkach ma bardzo dużo zwolenników ale i przeciwników. Z jednej strony są osoby posiadające długie lata ekspresy  Nespresso na kapsułki do kawy i bardzo cenią sobie smak takiej kawy i szybkość przygotowana. Z drugiej natomiast to zagorzali przeciwnicy, którym ten rodzaj przyrządzania kawy nie przypadł do gustu. Tak naprawdę aby wyrobić sobie własne zdanie należy osobiście spróbować kawy z kapsułek Nespresso.

O Nespresso

Firma Nespresso wraz ze swoimi kapsułkami do kawy są jedną z najdłużej działającą marką na rynku. Pierwsze ekspresy na kapsułki zostały przez nich opracowane już w 1976 roku w Szwajcarii i z czasem zdobywały coraz większą rzeszę sympatyków. Na dany moment firma znana jest na całym świecie i uznawana za najlepszą przez wzgląd na jakość swoich ekspresów i oczywiście spodku i aromatowi swojej kawy umieszczonych w kapsułkach Nespresso. Popularność marki sprawiła również, że wielu innych producentów kapsułek do kawy przystosowała swoje opakowania, do ekspresów tego właśnie producenta. Przez co nie trzeba być ograniczonym tylko do tego jednego producenta jeśli chodzi o smak kawy.

Zalety kawy w kapsułkach

Niewątpliwie największą zaletą robienia kaw z kapsułek jest ogromna łatwość w przygotowaniu kawy i obsłudze ekspresu. Przy tej okazji dochodzi też następny czynnik czyli szybkość parzenia kawy. W tym przypadku jest to zdecydowanie szybsza czynność niż przy standardowym robieniu kawy oraz w przypadku bardziej rozbudowanych ekspresach. Cała procedura odbywa się przez wsadzenie kapsułki do kawy w odpowiednie miejsce, podstawie kubka, jeden guzik i voilà – kawa gotowa. Również w przypadku samego czyszczenia jest również dużo łatwiej niż w standardowych ekspresach gdzie należy od czasu do czasu opróżnić tackę ociekową lub wykonać kompletne czyszczenie wszystkich rurek.

Kapsułki do kawy

Smak kawy z kapsułek Nespresso

Już ok lat reklamy Nespresso z George Clooney’em przyciągają rzesze wielbicieli. Jednak niepowtarzalny smak samej kawy powoduje, że konsumenci tak cenią sobie tą markę. W swojej ofercie posiadają bardzo duży asortyment kapsułek w śród których każdy odnajdzie swój aromat i smak. Celem marki jest zapewnienie konsumentom niesamowitych chwil i przyjemności z każdego łyka kawy. Firma wszystkie swoje kawy w kapsułkach tworzy z najlepszych ziaren dostępnych na świecie. A samo definiowanie intensywności kawy odbywa się przez połączenie stopnia wypalenia kawy, goryczki i konsystencji.

Marka przykłada również bardzo dużą uwagę do kontroli ziaren, dzięki temu właśnie wszystkie kawy w kapsułkach Nespresso mają tak niesamowity smak.

Podsumowując kapsułki do kawy Nespresso to niezwykle wygodne rozwiązanie dla wszystkich konsumentów a ich niesamowity smak i aromat długo pozostaje w pamięci. Przez szeroki asortyment smaków i rodzajów kaw, każdy dobierze idealną dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.