Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

W dobie komputerów i telefonów, gier komputerowych i wciągających aplikacji, które potrafi obsłużyć trzylatek, wielu rodziców zastanawia się jak odciągnąć dzieci od takich rozrywek. Świetnym pomysłem będzie odnalezienie innej, równie wciągającej zabawy. Warto przyjrzeć się tradycyjnym rozrywkom dla dzieci, które znane są od wieków.

Wybierz klocki!

Nie od dziś wiadomo, że klocki powinny się znaleźć wśród zabawek każdego malucha. Dziecko zainteresuje się nimi bez względu na płeć. Klocki są bardzo kreatywną formą zabawy. Ta prosta i podstawowa zabawa wpływa korzystnie na dziecko, rozwija jego orientację przestrzenną, pamięć i cierpliwość.

Wybierz klocki!
Nie od dziś wiadomo, że klocki powinny się znaleźć wśród zabawek każdego malucha.

W przeciwieństwie do niektórych zabawek klocki uczą samodzielnego myślenia oraz pozwalają tworzyć dziecku, to na co ma ochotę. Nie zmuszają do naśladowania ciągle tych samych schematów, czy odtwarzania odpowiednich zachowań. Dlatego też klocki nie nudzą dzieci, ponieważ za każdym razem pozwalają im tworzyć coś nowego. Budowanie z klocków to świetny kompromis między rodzicami a dziećmi – dziecko uczy się, ale jednocześnie bawi. Ponadto rodzic ma szansę zaobserwować charakter dziecka, jego możliwości oraz zdolności.

Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

W tym momencie każdy rodzić zadaje sobie pytanie: Jakie klocki wybrać?”. Z pewnością klocki powinny być kolorowe, ponieważ barwy bardzo wzbudzają zainteresowanie dzieci. Dla najmłodszych dzieci najodpowiedniejsze będą duże, plastikowe klocki.

Klocki dla dzieci - jakie wybrać?
Z pewnością klocki powinny być kolorowe, ponieważ barwy bardzo wzbudzają zainteresowanie dzieci.

Warto pomyśleć nad klockami z dodatkowymi funkcjami. Często na rynku można spotkać klocki mające na celu uczyć dziecko poznawania kształtów, kolorów, zwierzątek itp. Klocki dla dzieci są zatem wstępem do nauki i dzięki nim maluchy uczą się podstaw. Dla starszych dzieci dobre będą klocki, z których można tworzyć już bardziej skomplikowane budowle. Tutaj możemy już odnaleźć w ofercie klocki drewniane i plastikowe. Często są one mniejsze od klocków dla młodszych dzieci oraz wymagają od dziecka większej precyzji i uwagi. Istotne jest zatem, by dobrać klocki odpowiednio do wieku dziecka, by dziecko ani nie nudziło się klockami, ani nie męczyło się z ich układaniem, gdy będą zbyt wymagające.

Każdy rodzic wie, że klocki to zabawka kultowa. Nie bez powodu jest uniwersalnym prezentem i ciekawym sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem. Może zamiast godzin spędzonych przed telewizorem lub komputerem, warto podarować dziecku szansę na budowanie z klocków. Na pewno to będzie równie wciągająca zabawa, a kto wie, czy nie o wiele ciekawsza. Dajmy dzieciom możliwość na rozwój i kreatywne spędzenie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *