Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Coraz więcej osób decyduje się na prace w domu. A do tego potrzebują odpowiednio urządzonego pomieszczenia lub przynajmniej wydzielonej osobnej przestrzeni. Zorganizowanie domowego biura nie jest rzeczą łatwą. Trzeba przy tym pamiętać nie tylko o odpowiednim wystroju, ale przede wszystkim funkcjonalności, ponieważ to od niej w największym stopniu zależy efektywność naszej pracy.

Wielu osobom wydaje się, że do pracy w domu wystarczy biurko, które postawimy w wolnym miejscu domu. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu miejsca, w którym będziemy pracować efektywnie, trzeba to dobrze zaplanować.

Dobierz odpowiedni kolor ścian

Początek pracy nad domowym gabinetem warto rozpocząć od pomalowania ścian. Wybierzmy kolor, który nie będzie rozpraszał ani drażnił w czasie pracy, a sprawi, że będziemy mogli skupić się na wykonywanych czynnościach. Dlatego najlepszym wyborem są wszystkie odcienie beżu i brązu, a także ciepłe zielenie.

Dobierz odpowiedni kolor ścian do home office

Znajdź odpowiednie meble biurowe

Ważnym elementem biura są oczywiście meble gabinetowe, a wśród nich – biurko. Na rynku dostępne są gotowe modele, a również takie, które można skompletować z dowolnej kombinacji nóg i blatów i regulować. Biurko najlepiej jest ustawić przy oknie, najlepiej tyłem do niego. Dzięki temu nie będzie nas rozpraszało to, co się dzieje się na zewnątrz, a światło nie będzie raziło nas w oczy. Da to także możliwość kontrolowania tego, co dzieje się w pomieszczeniu.

Do biurka należy odpowiednio dopasować krzesło, najlepiej regulowane, wyposażone w zagłówek i podnóżek. Przydadzą się także szafki i półki. Ilość i rodzaj mebli zależy przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy. Wszystkie meble rozstawmy tak, by najpotrzebniejsze rzeczy były w zasięgu ręki i wzroku.

Znajdź odpowiednie meble biurowe

Zadbaj o światło

Miejsce do pracy musi być dobrze oświetlone. Światło sztuczne wybierajmy tak, by było jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Na biurku warto ustawić lampkę – dla leworęcznych z prawej strony i odwrotnie dla praworęcznych.

Odpowiednia organizacja

Praca w domu wymaga ogromnej samodyscypliny. Pomaga w tym utrzymanie porządku w dokumentach. Odpowiednio posegregowane i niedostępne dla reszty domowników dokumenty dadzą zdecydowanie lepsze wyniki w efektywności pracy, niż ciągłe przeszukiwanie szuflad i półek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *