Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Zapewne większość osób słyszała o kontenerach socjalnych, które mogą być rozwiązaniem w przypadku, gdy potrzebne jest tymczasowe lokum dla pracowników lub osób poszkodowanych np. przez klęskę. Taka sama część z pewnością słyszała o kontenerach morskich, które służą do transportu morskiego licznych towarów. Mało kto wie, że te dwa rodzaje kontenerów mają ze sobą coś wspólnego, a związek ten powstaje poprzez adaptacje kontenerów morskich.

Drugie życie kontenera

Bardzo często zdarza się tak, że kontenery morskie https://www.weldon.pl/kontenery/ przestają spełniać wymagania transportowe, z uwagi na ubytki itp. Czasem ich właściciel także przestaje ich potrzebować. Na szczęście wówczas taki kontener nie musi trafić na wysypisko, ale może zmienić się w kontener socjalny. Adaptacje kontenerów morskich pozwalają świetnie zagospodarować odpad, a jednocześnie stworzyć lokal zastępczy w przystępnej cenie.

kontenery morskie

Adaptacje kontenerów morskich

Kontener morski, który wcześniej służył do transportu, należy najpierw odpowiednio wyczyścić, zdezynfekować oraz przygotować do adaptacji. Jest to niezbędne, aby późniejsze mieszkanie w nim było bezpieczne i higieniczne. Następnie naprawiane są wszelkie ubytki i zniszczenia. W kontenerze morskim adaptowanym na kontener socjalny można wydzielić odpowiednią przestrzeń oraz zamontować niezbędne do życia instalacje.

Taka adaptacja kontenera morskiego pozwala na szybkie i ekonomiczne stworzenie lokalu zastępczego. Bardzo często jest to rozwiązanie lepsze niż produkcja nowego kontenera socjalnego od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *