Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Wakacje to ulubiony czas nie tylko najmłodszych, ale i całej rodziny. Na wczasy lecieć można samolotem lub jechać autokarem, jednak wiele osób wybiera wakacje własnym samochodem. Szczególnie gdy posiadamy dzieci, jest to o wiele wygodniejsza opcja, którą na pewno warto rozważyć. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jak zaplanować wakacje własnym samochodem? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Pamiętaj o przeglądzie

Przede wszystkim zanim wyjedziesz w dalszą trasę warto pamiętać o przeglądzie samochodu. O ile w mieście bez problemu znajdziemy pobliskiego mechanika, o tyle awaria samochodu setki, a może nawet tysiące kilometrów od domu może skończyć się niekorzystnie dla naszego portfela. Warto sprawdzić przede wszystkim hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy oraz opony i oświetlenie.

Sprawdź koszty na trasie i na miejscu

Bardzo ważne jest, by wakacje z samochodem zaplanować pod względem wydatków związanych z użytkowaniem samochodu. Zwłaszcza jeśli jedziemy na wakacje zagraniczne warto sprawdzić koszty przejazdu wybraną trasą oraz dowiedzieć się czy na przykład w cenę hotelowego noclegu wliczone jest miejsce parkingowe.

Podróż samochodem
Podróż samochodem

Zadbaj o wygodę podczas jazdy

Warto pamiętać, że choć zwykle dobrze czujemy się „u siebie”, własny samochód może być naprawdę uciążliwy, gdy w grę wchodzi wielogodzinna jazda w tej samej pozycji. Pamiętajmy więc o tym, by tak zaplanować rozmieszczenie bagażu, by wszyscy pasażerowie mieli dla siebie możliwie jak najwięcej przestrzeni. Warto zaopatrzyć się w niewielkie poduszki pod głowę, które podczas długich podróży sprawdzają się idealnie.

Nie powinniśmy także zapominać o robieniu postojów podczas naszej podróży. Mają one na celu nie tylko rozprostowanie nóg pasażerów, ale przede wszystkim odpoczynek samego kierowcy, co znacząco przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Dla urozmaicenia podróży, szczególnie jadąc z dziećmi, warto zastanowić się wcześniej nad kilkoma miejscami postojowymi, w których możemy na przykład coś ciekawego zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *