Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Porady

Prace licencjackie – tematy, które mogą zaszkodzić

Istnieje wiele czynników decydujących o tym, czy pisana przez nas praca licencjacka zostanie pozytywnie oceniona. W grę wchodzą tu takie elementy, jak wiedza ogólna studenta i jego przygotowanie do napisania pracy, umiejętność przelewania myśli na papier i formułowania wniosków, a nawet odpowiednie formatowanie tekstu. Wszystko jednak tak naprawdę zaczyna się od wyboru tematu, ponieważ to temat pracy licencjackiej najczęściej determinuje sposób, w jaki będzie ona odbierana później przez komisję.

http://www.forum.pisanie-prac.org.pl/prace-licencjackie-tematy-t79.html

Zagrożenia wynikające z tematu

Prace licencjackie tematy mogą mieć naprawdę przeróżne. Wszystko zależy od kierunku studiów, specjalności studenta, jego wiedzy i zainteresowań, a także od jego wyobraźni. Podczas wyboru tematu do naszej pracy licencjackiej możemy popełnić szereg błędów, których następstwem będzie krytyczna opinia recenzenta i komisji, a to z kolei może doprowadzić nawet do nieobronienia pracy. Co zrobić, aby tego uniknąć? Przede wszystkim należy zidentyfikować i poznać owe zagrożenia. A jest ich do najmniej kilka.

Zbyt prosto i nielogicznie

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez osoby poszukujące tematu do swojej pracy licencjackiej jest wybór tematu zbyt prostego. Temat taki wybieramy głównie z obawy, że nie podołamy czekającemu nas zadaniu lub też staramy się znaleźć sposób na ograniczenie ilości wysiłku koniecznego do napisania pracy licencjackiej. Wybór zbyt prostego tematu może jednak doprowadzić do tego, iż nie będziemy mieli de facto o czym pisać! Prosty temat nader często okazuje się być tematem, którego szczegółowe opisanie zajmie nie więcej niż jeden rozdział. Wówczas zapełnienie co najmniej dwóch kolejnych staje się prawdziwą drogą przez mękę. Znajdujący się w podobnej sytuacji studenci próbują na siłę zapełniać kolejne rozdziały informacjami nie do końca zbieżnymi z obranym przez nich tematem, a to poważnie zagraża integralności całej pracy.

Brak chęci lub wiedzy studenta

Jednak brak sensu i logicznej ciągłości to zaledwie jeden z możliwych zarzutów, jakie mogą pojawić się ze strony promotora, recenzenta czy komisji. Praca licencjacka oparta na zbyt prostym temacie sugeruje, iż jej autor albo nie przyłożył się do jej wykonania w sposób, jakiego wszyscy by od niego oczekiwali, albo też zwyczajnie nie dysponuje ilością wiedzy pozwalającą na stworzenie pracy z prawdziwego zdarzenia. W obu przypadkach osoba broniąca pracę będzie źle postrzegana przez komisję i raczej nie może liczyć na ocenę wyższą niż – w najlepszym przypadku – ocena dostateczna.

Powiązane artykuły
Porady

Usługi prawne w Rzeszowie dla przedsiębiorców - czy warto z nich skorzystać?

Coraz większe grono przedsiębiorców decyduje się na stałą współpracę z…
Porady

Nastrojowy wieczór dzięki świecom zapachowym

Najlepsze romantyczne świece, które rozświetlą twoje Walentynki, idealne na przytulną…
Porady

Dyskryminacja pośrednia i bezpośrednia – na czym polegają różnice

W polskim prawie zabronione jest dyskryminowanie osób ze względu na…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.