Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Utrzymanie naturalnego trawnika w takim stanie, by przez cały rok prezentował się niczym miękki, przyjemny w dotyku dywan to trudne zadanie. Zmienne temperatury, opady czy wreszcie intensywne użytkowanie – wszystko to może wpłynąć niekorzystnie na wygląd trawnika. Na szczęście, wybierając sztuczną trawę ogrodową możesz zapewnić sobie piękny wygląd trawnika bez konieczności jego ciągłej pielęgnacji.

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczna trawa ogrodowa to szeroka gama produktów, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Niektóre rodzaje są twardsze i przeznaczone do intensywnego użytkowania – chodzi tu głównie o trawniki sportowe, które muszą znieść wiele godzin rozgrywek i szybkiego przemieszczania się.

Drugim rodzajem trawników są trawniki przeznaczone na ogród czy balkon – te są zdecydowanie bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku. Charakteryzują się niższą wytrzymałością, jednak w większości przypadków jest ona wystarczająca do codziennego użytkowania.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa ogrodowa ma wiele zalet, które sprawiają, że stanowi świetny wybór dla wielu przestrzeni. Wśród zdecydowanych plusów tego rozwiązania można wskazać:

  • niski koszt utrzymania – sztuczne trawniki ogrodowe nie wymagają nawożenia czy przeprowadzania takich zabiegów jak wertykulacja lub aeracja. Co za tym idzie, koszty jego utrzymania zdecydowanie spadają;
  • wygodę – brak wyżej wspomnianych zabiegów sprawia, że poza okazjonalnym usunięciem ze sztucznego trawnika zanieczyszczeń, nie wymaga on szczególnie intensywnej pielęgnacji. Co za tym idzie, po ułożeniu trawnika możesz po prostu cieszyć się jego przyjemną fakturą i wiecznie zielonym kolorem;
  • wysoką estetykę – sztuczna trawa ogrodowa jest odporna na działanie wysokiej temperatury, promieni słonecznych czy opady atmosferyczne. Dzięki temu zawsze wyróżnia się wysokim poziomem estetyki.

Czy układanie sztucznej trawy jest trudne?

Układanie sztucznej trawy nie jest trudnym zadaniem, dzięki czemu poradzisz sobie z nim, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w ogrodnictwie. Przygotowanie podłoża wygląda podobnie jak w przypadku naturalnej trawy – musisz usunąć duże zanieczyszczenia, wyrównać powierzchnię i nieco ją utwardzić, by jej ułożenie nie zmieniło się pod wpływem użytkowania. Dopiero wówczas możesz rozpocząć właściwe układanie sztucznej trawy, które ogranicza się do odpowiedniego docięcia jej do przestrzeni i umieszczenia na przygotowanym podłożu. To naprawdę proste, a efekt trawnika przypominającego puszysty dywan uzyskujesz od razu!

Nie tylko w ogrodzie, czyli sztuczna trawa na balkon lub taras

Pamiętaj także o tym, że trawnikiem z efektem przyjemnego w dotyku „dywanu” możesz cieszyć się nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy tarasie. Zdecydowaną zaletą takiej nawierzchni jest nie tylko estetyka, ale również zmniejszony poślizg, co jest szczególnie istotne, jeśli jesteś rodzicem malucha: struktura sztucznego trawnika sprawia, że ryzyko poślizgnięcia się zdecydowanie spada.

Sztuczny trawnik jest rozwiązaniem wielu problemów jeśli chodzi o wygodę i estetykę ogrodu. Szeroka gama produktów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *