Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Z roku na rok coraz bardziej popularne stają się blachodachówki modułowe. Rozwiązanie to doceniane jest za trwałość, aspekty związane z ekologią oraz możliwość zastosowania w przypadku różnych rodzajów dachów. Blachodachówki modułowe są rodzajem pokrycia dachowego wykonanego, jak sama nazwa wskazuje, z blachy. Swoim wyglądem mają one naśladować tradycyjne dachówki ceramiczne, zyskując przy tym bardziej nowoczesny od nich charakter. Kiedy najlepszym wyborem będzie blachodachówka modułowa? Jakie są jej zalety? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Kiedy dobrym rozwiązaniem jest blachodachówka modułowa?

Blachodachówki modułowe mają wyjątkowo wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzają się zarówno jako pokrycie dachu jedno-, jak i dwuspadowego. Można je również układać na dachach mansardowych, które składają się z dwóch części połaci nachylonych pod innymi kątami. Blachodachówka modułowa to idealne rozwiązanie do różnego rodzaju budownictwa. Idealnie wkomponuje się i w elegancki, wybudowany przed laty dom, i w nowoczesny budynek mieszkalny w minimalistycznym stylu. Dzięki szerokiej gamie kolorów blachodachówek modułowych Bratex, dostosowanie ich do dowolnego stylu architektonicznego nie będzie stanowiło żadnego problemu. Ze względu na swoją trwałość i łatwość w utrzymaniu, blachodachówki modułowe są też wręcz stworzone do różnego rodzaju budynków komercyjnych i przemysłowych. 

Blachodachówki modułowe Bratex – różne modele do wyboru

W ofercie Bratex znajdują się zarówno blachodachówki modułowe o prostej, nowoczesnej formie, wprost stworzone do płaskich, minimalistycznych dachów, jak i takie, które imitują klasyczne, ciężkie dachówki ceramiczne. Model Scandinavia łączy w sobie klasyczną estetykę i nowoczesne rozwiązania. Dzięki lekkości materiału i modułowej konstrukcji sprawdzi się on nawet w przypadku dachu o spadku 12 stopni. Z kolei stylistyka blachodachówki Aurora nawiązuje do tej charakterystycznej dla ciężkich pokryć dachowych. Wrażenie połączonych ze sobą dachówek uzyskane zostało tam dzięki płaskiej półce, bardzo głębokiemu rowkowi i niskiej środkowej części modułu. Blachodachówkę modułową Savanna, cechującą się prostą i czystą formą, określić można innowacyjnym i bezkompromisowym rozwiązaniem. Model ten powstał jako odpowiedź na ogromną popularność minimalistycznych linii dachowych, które pojawiają się w projektach nowoczesnych budynków.  

Jakie zalety mają blachodachówki modułowe? 

Blachodachówki modułowe mają wiele zalet. Doceniane są za dostępność praktycznie od ręki w jednakowych arkuszach i łatwość w transporcie na europaletach. Dzięki temu, że arkusze te są nieduże i lekkie, montaż blachodachówki modułowej jest prosty i szybki. Mają też mniejszą tendencję do falowania blachy na powierzchni dachu w przypadku rozszerzalności termicznej dachu. Więcej informacji na temat blachodachówek modułowych Bratex znajdziesz na stronie: https://bratex.pl/kategoria-produktow/blachodachowki-modulowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *