Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Fotowoltaika jest forma inwestycji, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem  w całym kraju.

Czy panele fotowoltaiczne w Rzeszowie to dobry pomysł?

Instalacje fotowoltaiczne są dobrym rozwiązaniem nie tylko w Rzeszowie, ale i w całym kraju. W Polsce są bardzo dobre warunki atmosferyczne dla fotowoltaiki. Nawet zima nie będzie przeszkodą, gdyż również o tej porze roku panele działają, a na dodatek moduły nie nagrzewają się jak w letnie dni, dlatego zimą sprawność paneli może być jeszcze wyższa.

Fotowoltaika Rzeszów – czy to się opłaca?

Tak, fotowoltaika jest opłacalna! To inwestycja na przyszłość, szczególnie dobra w czasach kiedy rachunki za prąd są coraz wyższe. Już teraz możesz uwolnić się od zewnętrznych dostawców i ich ciągłych podwyżek.

Po jakim czasie zwrócą się koszty?

Koszty dla domowej instalacji fotowoltaicznej zwracają się zwykle po około 5-10 latach, wiec stosunkowo szybko. Czynników wpływających na ten okres jest kilka. Przykładowo należy wziąć pod uwagę czy uzyskane zostanie dofinansowanie lub moc fotowoltaiki. Przy obliczaniu mocy warto zainteresować się artykułem dostępnym pod linkiem https://sm-project.pl/jak-wyliczyc-moc-paneli-fotowoltaicznych-na-dom-kto-moze-nam-w-tym-pomoc/. Dowiemy się w nim jak wyliczyć potrzebną moc.

Prawidłowo dobrana oraz zamontowana instalacja posiada bardzo długą żywotność wynosząca około 25 lat. Sprawność instalacji jest bardzo wysoka, od 95% zaraz po montażu po około 80% pod koniec okresu gwarancyjnego.

fotowoltaika Rzeszów

Nieograniczone źródło energii

Ostatnie lata znaczny wzrost popularności paneli fotowoltaicznych. Osoby prywatne jak i przedsiębiorcy z całego kraju coraz chętniej zastępują sieci zasilane paliwami kopalnymi energią odnawialną, jednocześnie wspierając redukcję szkodliwych emisji gazów (jak dwutlenek węgla) w obliczu globalnych zmian klimatu na Ziemi.

Fotowoltaika działa na zasadzie zamiany energii słonecznej na elektryczną. Prąd jak wytworzony nie różni się niczym od gniazd powszechnie spotykanych w domowych gniazdkach, a co ważne jest darmowy, a jego zasoby są niemal nieograniczone, gdyż pochodzi ze Słońca.

Ochrona środowiska

Fotowoltaika nie szkodzi naszej planecie. Nie generują hałasu i nie emitują odpadów przez co bezpieczne dla lokalnych ekosystemów. Społeczeństwo coraz bardziej jest świadome i przykłada uwagę, by nie zanieczyszczać środowiska i ograniczać korzystanie z nieodnawialnych surowców naturalnych. Przejście na fotowoltaikę poprawi także jakość powietrza i pomoże w walce z globalnym ociepleniem.

Ulgi i dofinansowania

Warto ją wybrać także ze względu na ulgi i dofinansowania (warto przeczytać https://sm-project.pl/dofinansowanie-fotowoltaiki-moj-prad/). Jej koszt zależy od takich czynników jak wydajność czy jakość materiałów. Nie warto iść w tańsze zamienniki, przekład się to zwykle na gorsza wydajność.

Jeśli szukasz sprawdzonej, profesjonalnej firmy do montażu instalacji fotowoltaicznych warto zapoznać się z oferta sm-project.pl. Obniż swoje rachunki za prąd już teraz i ciesz się darmową energią elektryczną. To świetna alternatywa w stosunku do tradycyjnie wytwarzanego prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *