Co stosować na kaca?

Wiele osób zastanawia się, co na kaca? Nie jest to proste pytanie, ponieważ każdy organizm inaczej znosi upojenie alkoholowe. Nie zawsze też zastosowane środki będą w stanie pomóc każdemu. Jest jednak kilka uniwersalnych sposobów mogących nas poratować podczas waliki z kacem. Co więc jeść, aby uniknąć kaca?

Co na kaca?

Kac równa się bólowi głowy, mdłościom, osłabieniu organizmu oraz wielu innym nieprzyjemnym dolegliwościom. Zaburza codzienną aktywność, co niestety utrudnia funkcjonowanie w domu i pracy. Aby uniknąć nieprzyjemności można ratować się suplementami diety takimi jak 2KC. Pomagają one przyspieszyć metabolizm alkoholu oraz wydalić go z organizmu. 2KC posiada również preparaty, które można zastosować już po wypiciu alkoholu takie jak 2KC Restart. Saszetki tego typu pomagają nawodnić organizm dostarczając wypłukane, przez mocne trunki, elektrolity. Istnieją również naturalne sposoby, które mogą pomóc w walce z kacem.

Domowe sposoby na kaca

Przed spożyciem alkoholu warto zjeść tłusty posiłek, aby żołądek nie był pusty. Należy się wyspać i ograniczyć palenie papierosów. Podczas spożycia alkoholu dobrze jest popijać go napojami niegazowanymi oraz nie wolno mieszać alkoholi. Podczas picia trunków dobrze jest spożywać kiszonki pełne witaminy c. Dzień po imprezie należy pić dużo wody, co złagodzi uczucie bólu głowy i poczucie senności. Dodatkowo uzupełniamy braki w nawodnieniu organizmu. Można również zażyć samą witaminę c w tabletkach.

Pamiętajmy jednak, że najlepszym sposobem na kaca jest picie alkoholu z umiarem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.