Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Dom

Co wyróżnia pokoje młodzieżowe?

Pokoje młodzieżowe to niezwykle wielozadaniowe pomieszczenia, które łączą w sobie funkcję sypialni, miejsca do spotkań towarzyskich, ale także miejsca do relaksu, jak i nauki — sporo jak na jeden pokój? Okazuje się, że w przypadku pokoi młodzieżowych wszystko da się jednak funkcjonalnie, a zarazem modnie połączyć.

Pokoje młodzieżowe i odważna kolorystyka

Jeżeli chodzi o pokoje młodzieżowe to tym, co wyróżnia je najbardziej, jest niebanalna kolorystyka oraz ciekawe, a bardzo często zabawne elementy dekoracyjne. Jeżeli chodzi o kolory, to w pokojach młodzieżowych kwestię te można rozwiązać na dwa sposoby. Jednym z nich jest zdecydowanie się na designerskie meble i dodatki utrzymane w intensywnej kolorystyce, przy czym w takiej sytuacji ściany powinny stanowić tło. Drugą możliwością jest natomiast zdecydowanie się na mocne kolory ścian takie jak np. kanarkowy żółty, wyrazisty czerwony czy nawet grant — w takim przypadku to właśnie meble przejmą drugoplanową rolę. Jedno jest natomiast pewne: aranżacja pokoju młodzieżowego powinna mieć w sobie coś z kolorystycznego szaleństwa, które wręcz zarezerwowane jest właśnie dla wnętrz zajmowanych przez młodych ludzi. Dlatego warto skorzystać z darmowego projektu pokoju dla dziecka.

meble młodzieżowe

Podział na strefy

Ze względu na to, że pokoje młodzieżowe pełnią wiele różnych funkcji, charakterystyczny jest dla nich także podział na strefy:

 1. Strefa wypoczynkowa
  W strefie wypoczynkowej znajduje się łóżko lub rozkładana kanapa, a jeżeli przestrzeń na to pozwala to także fotel. W przypadku, gdy decydujemy się na kanapę z funkcją spania, to bardzo ważne jest, aby miała ona prostą konstrukcję i łatwo się składała oraz rozkładała.
 2. Strefa nauki
  W pokoju młodzieżowym niezwykle ważną funkcję pełni biurko z miejscem na komputer czy laptop. Mówiąc właśnie o tej strefie, najważniejsze jest wybranie odpowiedniego krzesła z regulowaną wysokością, a także lampy, która oświetli blat.
 3. Strefa przechowywania
  Ubrania, przybory szkolne, kosmetyki, sprzęty do ćwiczeń… można by tak wymieniać naprawdę długo. Lista rzeczy, które mieszczą się w pokojach młodzieżowych jest naprawdę spora, co sprawia, że ogromną rolę odgrywają w nich pojemne szafy, regały i półki.
 4. Strefa relaksu
  Wyposażenie tej strefy w dużej mierze zależy od zainteresowań młodego człowieka, nie ma więc reguły mówiącej o tym, co powinno się w niej znaleźć. Najczęściej są to jednak regały na kolekcje, chociażby modeli samochodów, czy też specjalne uchwyty na przyrządy do ćwiczeń, jeżeli mamy do czynienia z fanami sportu. Strefę rozrywki bardzo często stanowi także miejsce na sprzęt grający taki jak wieża i głośniki lub po prostu instrumenty.

Pokój młodzieżowy to nietuzinkowe pomieszczenie w każdym domu — musi ono bowiem spełniać wiele różnych funkcji, a jednocześnie ma pozwolić młodemu człowiekowi wyrazić siebie. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom aktualnie nie ma już większego problemu z połączeniem funkcjonalności, o którą walczą rodzice z modnym designem, tak ważnym dla nastolatków. Kompromis w kwestii pokoi młodzieżowych między młodszym, a starszym pokoleniem jest więc z pewnością możliwy i wcale nie taki trudny do osiągnięcia.

Powiązane artykuły
Dom

Półkotapczan w nowoczesnym stylu

Wystrój mieszkania to bardzo ważna sprawa. Odpowiednio urządzone sprawi, iż…
Dom

Jak wybrać stolarkę okienną i drzwiową?

Jeśli Twoje okna dni świetności mają już za sobą, zastąpienie…
Dom

Jak pokazać lub ukryć grzejnik

Dom można porównać do spójnej kompozycji, w której wszystkie elementy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.