Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Tuleje i sworznie JCB – wysokiej jakości elementy maszyn budowlanych

Sworznie i tuleje to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych maszyn budowlanych. Służą do łączenia dwóch ruchomych elementów w sposób, który umożliwia im obracanie się. To elementy mocno narażone na eksploatację, ze względu na to, że są częściami stale pracującymi.

 

To naturalne, że przy tak dużych obciążeniach, usterki i konieczność wymiany tych części zdarzają się nie rzadko. By podnieść ich żywność, należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: właściwą konserwację i jakość elementów. Jeśli chodzi o jakość, dobrym przykładem mogą być tuleje i sworznie JCB. Elementy od JCB wykonywane ze starannością, przy użyciu wysokiej jakości materiałów. To przekłada się na ich trwałość i zwiększoną odporność na bardzo duże obciążenia.

 

Sworznie do maszyn budowlanych – jak działają?

 

Sworzeń najczęściej ma postać walca. W połączeniu sworzniowym czyli ruchowym, którego jest częścią, pełni funkcję elementu pośredniczącego. W tym układzie może być pasowany luźno lub ciasno. Pasowanie luźne stosowane jest w połączeniach ruchowych; wałek (sworzeń) obraca się w otworze lub porusza wzdłużnie; pomiędzy nim a otworem istnieje luz. W przypadku pasowania ciasnego najczęściej chodzi o przenoszenie obciążeń; sworzeń jest wciśnięty w otwór.

 

Sworznie do maszyn budowlanych mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów – ze stali, z aluminium, z mosiądzu. Ze względu na ich budowę i pełnione funkcje wyróżnić można kilka rodzajów: sworznie bez łba lub z łbem walcowym (małym bądź dużym), sworznie noskowe i sworznie z czopem gwintowym.

 

Tuleje i tuleje sprężynowe

 

Tuleje, jako elementy budowy maszyn, mają bardzo różne zastosowanie. Najczęściej, razem ze sworzniami, służą do łączenia elementów ruchomych maszyn. Pełnią bardzo ważną funkcję ochronną narzędzi roboczych. Znajdują się w zawieszeniu maszyn, mostkach, ramionach siłownikach czy osiach.

sworznie JCB

Powiązane artykuły
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…
Technologie

Tworzenie i pozycjonowanie stron www

WordPress to system zarządzania treścią. System CMS. Rozpowszechniany jest na…
Technologie

Tłumiki akustyczne jako niezbędne elementy systemów wentylacyjnych

System wentylacyjny to stały element każdego budynku. Jest niezbędny dla…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.