Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Coraz szerzej i częściej mówi się o pogarszającym się stanie naszej planety. Jako ludzie, eksploatujemy jej zasoby w zastraszającym tempie i produkujemy zbyt wiele zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Co gorsza, ta sytuacja nie zmierza ku poprawie – nowe technologie stale zwiększają zapotrzebowanie na energię, a popyt na paliwa kopalne nadal nie maleje.

Energię elektryczną konwencjonalną metodą (czyli ze źródeł nieodnawialnych) uzyskuje się podczas spalania paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, ropa naftowa oraz gaz ziemny. Jest to rozwiązanie dość wydajne, jednak z pewnością nieprzyszłościowe i wyczerpywalne. Koniecznością jest więc szukanie i szybkie wdrożenie alternatywnych, ekologicznych źródeł energii.

Jakie są ekologiczne źródła energii?

Odnawialne źródła energii to wiatr, energia słoneczna, woda (rzeki, pływy i fale morskie), biomasa, biogaz czy pochodząca z wnętrza Ziemi energia geotermalna. Ich pozyskanie i przetworzenie są bezpieczne dla środowiska, a instalacje raczej nie wymagają skomplikowanej obsługi czy konserwacji. Od 2009 roku nasz kraj obowiązuje Dyrektywa OZE 2009/28/WE, zgodnie z którą państwa Unii Europejskiej powinny ograniczyć emisję gazów cieplarnianych oraz zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii. Do 2020 roku ich udział w ogólnym bilansie energetycznym Polski ma wynosić 15%.

Ekspansja odnawialnych źródeł energii ma miejsce na dużą i małą skalę, od paneli słonecznych na dachach domów, które mogą sprzedawać energię z powrotem do sieci, po gigantyczne morskie farmy wiatrowe. Nawet całe społeczności wiejskie wykorzystują energię odnawialną do ogrzewania i oświetlenia.

Energia słoneczna – fotowoltaika przyszłością

Słońce od wieków stanowi ogromną i niezmienną „elektrownię dla Ziemi”. Energię słoneczną można przetwarzać na ciepło w kolektorach słonecznych (konwersja fototermiczna) oraz stosować do produkcji prądu elektrycznego za pomocą ogniw fotowoltaicznych, tworzonych na bazie krzemu (konwersja fotowoltaiczna). Panele fotowoltaiczne to nadal dość nowe w Polsce, jednak szybko zyskujący popularność rozwiązanie. Na dachach instytucji czy nawet domów jednorodzinnych zakłada się baterie ogniw słonecznych. Szacuje się, że suma rocznie nagromadzonej energii przypadająca na powierzchnię 1m² to 950-1250 kWh.

Tani Prąd – oferta i ceny fotowoltaiki w Olsztynie

Firma Tani Prąd na swojej stronie taniprad.org.pl oferuje montaż paneli fotowoltaicznych naziemny, dla domu i dla firm. Fotowoltaika Olsztyn to niewątpliwie opłacalna i przyszłościowa inwestycja – choć cena fotowoltaiki nie jest najniższa, to zapewni Ci tani prąd, bo może obniżyć rachunki za energię nawet o 80%!

Cena fotowoltaiki w Olsztynie – rozmiar instalacji

W celu oszacowania ceny fotowoltaiki, pierwszym krokiem będzie określenie zapotrzebowanie na energię. Wyliczeń najczęściej dokonuje się w oparciu o analizę rocznych rachunków za prąd lub ilości osób w danym gospodarstwie domowym. Koszt elektrowni słonecznej w głównej mierze jest zależny od rozmiaru instalacji, im większe jest zużycie tym więcej paneli potrzebujesz, a więc rośnie i cena. Najczęściej koszt określany jest za 1 kWp mocy instalacji.

Oszczędność prądu na Mazurach – fotowoltaika Olsztyn, Szczytno, Iława

Oferta firmy taniprad.org.pl jest skierowana do klientów indywidualnych oraz firm z województwa warmińsko-mazurskiego. Zapewniana jest kompleksowa usługa, podczas której każdy Klient otrzyma pomoc przy wyborze odpowiednich dla swoich potrzeb produktów, a następnie montaż i instalację paneli fotowoltaicznych. Co więcej, Tani Prąd umożliwia ulgę podatkową na fotowoltaikę z Olsztyna, dzięki której cena fotowoltaiki znacząco się obniży. Specjaliści pomogą też w napisaniu wniosku o dotację do inwestycji – nawet 85%!

Zainwestuj w ekologiczną energię i tani prąd – zainwestuj w lepszą przyszłość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *