Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy, aby zatrząść rynkiem i zupełnie odwrócić notowania największych firm. Tak stało się między innymi z Bitcoinem.

Bitcoin padł ofiarą Elona Muska

Osoby interesujące się rynkiem mogą pamiętać, że jeszcze niedawno zachwalał on tę kryptowalutę. Po czym wystarczyło jedno słowo na twitterze, aby notowania wirtualnej waluty diametralnie spadła w dół.  Wszystko zaczęło się od pojawienia Dogcoina, waluta na początku była żartem, jednak bardzo szybko okazało się, że zaczyna ona funkcjonować, jako faktyczna waluta. Musk ewidentnie bawi się rynkiem. Najpierw ogłosił, że Teslę, będzie można kupić za Bitcoiny, co jak można się domyślić sprawiło, że kurs tej waluty poszybował w górę. Jednak zaraz po tym przedsiębiorca zaczął promować swoją własną walutę, co sprawiło, że kurs się załamał.

Eksperci ostrzegają

Wiele osób ze świata finansów ostrzega jednak, że za Dogcoinem nie kryje się nic oprócz szalonych pomysłów Muska. Nawet Bill Gates skomentował całą tę sytuację, jak powiedział jeśli nie jest się samym Elonem Muskiem nie warto inwestować w coś tak niepewnego. Eksperci martwią się także o to jak bardzo jedna osoba może zmanipulować cały rynek. Właściwie teraz przedsiębiorca może robić z nim co tylko zechce, zmniejszać ceny, zwiększać, zmieniać notowania.

Wątpliwe pobudki

Internautów wręcz rozbawiła, ale też mocno zdenerwowała argumentacja Muska jeśli chodzi o powody rezygnacji z Bitcoina w jego firmie. Jak deklaruje filantrop, nie może korzystać z czegoś co ma tak negatywny wpływ na planetę, w końcu do wydobywania kryptowalut używa się paliw kopalnianych. Jednak użytkownicy Bitcoina zwrócili mu uwagę na to, że albo niż zdawał sobie sprawy z czegoś tak oczywistego jak jego wydobycie, albo zupełnie to wcześniej zignorował.

Dogcoin górą

Obecnie Elon Musk znów zajmuje się aktywną promocją swojej waluty. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć kiedy mu się to znudzi, odsprzeda ją, lub stanie się coś czego w tym momencie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jedno jest pewne, z tym człowiekiem nic nie jest pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *