Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Jak możemy odzyskać dane z telefonu?

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Śpieszymy się do pracy. Dziś wyjątkowo zaspaliśmy. Szef dzwonił już dwa razy i wypytywał, gdzie jesteśmy. Trzeci telefon może być krokiem w stronę konsekwencji, których nie chcemy doświadczyć. Chodnik, którym biegniemy, jest już bardzo zatłoczony. Nagle niechcący wpadamy na kogoś z naprzeciwka, a nasz telefon ląduje z ręki prosto w kałuży.

Sprawa kończy się w serwisie, gdzie serwisanci stwierdzają, że telefon nadaje się już do wyrzucenia, bo korozja podzespołów postępuje w nim bardzo gwałtownie. Czujemy bezsilność, nasz telefon służył nie tylko do wysłuchiwania szefa, ale też miał listę kontaktów w pamięci do wielu znajomych poznanych na wakacjach, zdjęć z dziewczyną ze ślubu u jej przyjaciół i co gorsza, naszą ulubioną muzykę.

Nie ma miejsca na rozpacz

W takich wypadkach na szczęście jest dla nas ratunek. Nie musimy rozpaczać. Odzyskaj dane z komórki! Najczęściej będzie to jeszcze możliwe. Wystarczy zadziałać. Swoje kroki możemy skierować do serwisu, który świadczy usługi z zakresu odzyskiwania danych z telefonu. Wymaga to specjalistycznej obsługi oprogramowania i pomocy fachowca. Istnieje oprogramowanie tego typu dla sektora klientów indywidualnych. Niektóre z tych programów będą w licencji darmowej lub tymczasowo darmowej. Niestety będzie to wiązało się z utratą czasu. Ponieważ nauczenie się posługiwania takim oprogramowaniem i zagadnieniami związanymi z odzyskiwaniem plików potrzebować będzie odrobinę więcej niż podstawowa wiedza informatyczna. Odzyskiwanie danych z telefonu bowiem, będzie się z tym wiązało. Są też rzeczy, które możemy zrobić przed taką sytuacją, by zabezpieczyć się na przyszłość.

Jak zabezpieczyć się?

Utrata danych z telefonu może być sytuacją niezależną od nas samych. Niemniej my sami możemy się przygotować na takie zdarzenie.

Są jeszcze inne drogi do odzyskania swoich plików. Służą temu specjalne aplikacje. Niektóre z nich są na tyle nieskomplikowane, że jeżeli wcześniej przyjrzymy się ich zastosowaniu, ułatwią nam późniejsze przywrócenie danych. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często wersje darmowe programów do odzyskiwania danych, będą bardzo ograniczone, jeżeli chodzi o ich możliwości. Ograniczenia te najczęściej będą dotyczyć ilości odzyskanych plików lub całości czasu, w którym dana usługa będzie darmowa. Kolejną możliwością zapobiegania jest tak zwana chmura, do której wcześniej możemy zgrać nasze pliki. Taką chmurą może też być dysk twardy naszego laptopa. W ostateczności jednak najlepszym zabezpieczeniem jest tylko nasza ostrożność.

Powiązane artykuły
Technologie

Pakiet przydatnych informacji na temat manometrów

Postęp technologiczny jaki dokonał się na przełomie ostatnich lat wymusił…
Technologie

Rodzaje układów zawieszenia

Układ zawieszenia odpowiada w największym stopniu za bezpieczeństwo na drodze….
BlogProduktyTechnologie

Polipropylen – czym jest i gdzie się go stosuje?

Wprowadzenie tworzyw sztucznych do powszechnego obrotu oznaczało prawdziwą rewolucję dla…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.