Podróżowanie nie musi być drogie, obecnie można liczyć na tanie loty Barcelona i do szeregu innych krajów. Do dyspozycji są rozmaite linie lotnicze, które w celu pozyskania nowych klientów oferują różne promocje. Mogłoby się wydawać, że w przypadku najtańszych rozwiązań będzie trzeba liczyć się z kiepską obsługą, mniejszym bezpieczeństwem przelotów i niskim standardem, ale nie trzeba się martwić tego typu niedogodnościami. Warto być świadomym podróżnikiem, czyli wiedzieć, jak wyszukać atrakcyjną ofertę i nie przepłacać.

Tanie podróżowanie? To możliwe!

Jeśli ktoś lubi podróżować, ale nie chce ponosić wysokich kosztów, to powinien być elastyczny. Nie należy trzymać się uporczywie konkretnego terminu ani miejscowości. W większości przypadków nie ma większego znaczenia to, czy lot odbędzie się dzień później lub z innego lotniska, a można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dużym ograniczeniem będzie szukanie lotów dotyczących tylko jednego lotniska znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania. Wyszukiwarka tanich lotów wyświetli zdecydowanie więcej wyników, jeśli uwzględni się też połączenia z innych portów lotniczych. Nawet jeśli będzie trzeba ponieść dodatkowe koszty związane z dojazdem lub parkingiem, to i tak po całkowitym podliczeniu wszystkiego wydatki pozostaną relatywnie małe.

Warto mieć na uwadze to, że tanie linie lotnicze korzystają najczęściej z mniejszych portów. Jeśli ktoś myśli, że trafienie na korzystną ofertę to tylko łut szczęścia, to jest w błędzie. Ważniejsze jest nabycie wiedzy i odpowiednia elastyczność. Zaleca się mieć przygotowane różne plany podróży, wybrać kilka miast/krajów, które chce się odwiedzić np. tanie loty do Rzymu. Nie sprawdza się szukanie biletu na ostatnią chwilę, należy zarezerwować go już z wyprzedzeniem. Powinno się zacząć poszukiwania na co najmniej trzy miesiące przed wylotem, aby móc trafić na promocje wprowadzane przez przewoźników tanich linii lotniczych.

Co warto mieć na uwadze podczas szukania tanich lotów?

Bardzo pomocnymi narzędziami dla osób chcących tanio podróżować są porównywarki i serwisy rezerwacyjne typu wyszukiwarka tanich lotów. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Wyświetlane są najlepsze oferty, można je też ze sobą szybko zestawić, aby wybrać najtańszy lot. Na bardzo tanie loty rezerwacja obowiązuje przede wszystkim grupy zorganizowane, dlatego warto rozważyć wycieczkę w większym gronie. W przypadku serwisów rezerwacyjnych można liczyć na obsługę w języku polskim, na co niestety rzadko zdarza się bezpośrednio na stronie linii lotniczych. Klient otrzyma nawet fakturę VAT za swój lot.

Kolejną zaletą korzystania z tego typu serwisów jest to, że w przypadku rezerwowania lotów dotyczących wielu odcinków lub z przesiadkami nie trzeba martwić się licznymi opłatami. Za całość można zapłacić podczas jednej transakcji. Warto również korzystać z dostępnych aplikacji turystycznych, które umożliwiają rezerwowanie tanich połączeń lotniczych oraz odwiedzać serwisy z promocjami. Wyszukiwarka tanich lotów pozwala nawet na personalizowanie ofert. Jako że najdroższe są najczęściej połączenia weekendowe, to warto podróżować w środku tygodnia. Niezwykle pomocne są różne programy lojalnościowe, w ramach których można liczyć na premie, zniżki, punkty wymieniane na bilety lotnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.