Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Zarówno w dużych, jak i mniejszych zakładach przemysłowych, w warsztatach profesjonalnych i amatorskich oraz u wytwórców maszyn i narzędzi, siłowniki pneumatyczne to elementy, które są niezbędne dla pracy rozmaitych sprzętów. Widać zatem wyraźnie, że nabywców tych części nie brakuje. Gdzie kupuje się te elementy? Kto stanowi największą grupę nabywców? Jak przebiega produkcja siłowników pneumatycznych?

Sprzedawcy siłowników pneumatycznych

Ze względu na mnogość zastosowań siłowników, obecnie o ich zakup nie jest trudno. Bez trudu można otrzymać te elementy w wielu sklepach z narzędziami warsztatowymi. Ponadto, dystrybucją siłowników zajmują się również sprzedawcy maszyn przemysłowych. Niemniej jednak należy pamiętać, iż w tego typu sklepach kupić można tylko gotowe, konkretne modele siłowników pneumatycznych. Niestety nie zawsze można znaleźć siłownik odpowiadający danemu zapotrzebowaniu. W takim przypadku konieczne jest złożenie indywidualnego zamówienia u producenta siłowników pneumatycznych.

produkcja siłowników

Ażeby otrzymać idealnie dopasowany do potrzeb siłownik, niezbędny jest jego projekt. Klient może sam go dostarczyć lub też zlecić to sprzedawcy. W takiej sytuacji jednak konieczne jest szczegółowe przedstawienie potrzeb, aby producent wiedział, jakie wymiary i kształt powinien posiadać dany element. Kiedy jest to już jasne, rozpoczyna się produkcja siłowników pneumatycznych. Na rynku polskim działa dziś kilka firm posiadających w swojej ofercie m.in. siłowniki pneumatyczne. Jedną z nich jest firma Air-com, w której ofercie znajdują się również gotowe urządzenia pneumatyczne.

Produkcja siłowników pneumatycznych – od projektu do testów

Produkcja siłownika pneumatycznego to zawsze długi, wieloetapowy proces. Zaczyna się oczywiście od projektu, o czym już powyżej wspomniano. Następnie przychodzi czas na wycięcie profilu stalowego, którego dokładne wymiary i kształt są oczywiście określone w projekcie. Kolejnym etapem jest natomiast wykonanie szeregu prac polegających na dokładnej obróbce elementu, aby dopasować go do danych wymagań. W celu ostatecznego zakończenia produkcji i rozpoczęcia dystrybucji siłowników producent powinien poddać je testom sprawdzającym bezpieczeństwo.

Kto kupuje siłowniki?

Siłowniki to elementy niezbędne w niemal wszystkich fabrykach, ze względu na powszechne zastosowanie urządzeń i maszyn pneumatycznych. Wśród nich warto jednak wyróżnić przemysł motoryzacyjny, w którym siłowniki odgrywają wyjątkowo ważną rolę. Obecne są one dzisiaj w bardzo wielu podzespołach samochodowych, których praca byłaby niemożliwa bez układu pneumatycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *