Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Porady

Jak zablokować uciążliwe reklamy w internecie?

Przeglądanie internetu jest dziś często bardzo trudne, gdy z każdej strony atakują nas trudne do wyłączenia reklamy. Również pojawiające się przed każdym filmem na youtube reklamy są niezwykle uciążliwe. Całę szczęście istnieją skuteczne sposoby na blokowanie reklam w internecie.

Jak blokować reklamy w internecie?

Jak się okazuje, aby skutecznie blokować reklamy w sieci wystarczy zainstalowanie w przeglądarce odpowiedniego rozszerzenia. Najpopularniejszym, a także zdecydowanie najskuteczniejszym rozszerzeniem jest adblock. Zainstalowanie go zajmuje nie więcej niż kilka minut i jest na prawdę niezwykle proste. Nawet osoby słabo zaznajomione z komputerami i z internetem mogą zainstalować adblocka bez większego problemu.

Reklama w sieci

Reklama w sieci

Chcę oglądnąć reklamę – co zrobić?

Zdarzają się sytuacje, w których chcemy oglądnąć jakąś reklamę w internecie. Przykładowo, kiedy wchodzimy na jakąś stronę instytucji charytatywnej, która zarabia między innymi na reklamach pokazujących się na jej stronie. Ponadto, możemy nie być w stanie w pełni korzystać z niektórych stron, jeśli blokujemy ich reklamy. Na przykład, możemy nie być w stanie odtwarzać filmów na niektórych stronach.

To wszystko sprawia, że niektóre osoby nie decydują się na instalację adblocka. Okazuje się jednak, że ich obawy nie są uzasadnione. Możliwe jest bowiem jednoczesne blokowanie reklam w internecie i oglądanie tam tych reklam, które chcemy oglądnąć. Wystarczy wejść na daną stronę i wyłączyć adblocka. Robi się to w bardzo prosty sposób.

W prawym górnym roku przeglądarki po zainstalowaniu adblocka pojawia się ikonka rozszerzenia. Wystarczy kliknąć w nią i zaznaczyć, że chcemy, aby adblock był wyłączony na tej konkretnej stronie. Następnie należy odświeżyć stronę, aby reklamy się na niej pojawiły.

Niewątpliwie, wiedza o tym jak blokować reklamy w internecie jest przydatna. Zrozumiałe jest, że reklamy w internecie są obecne, jednak ich nadmiar sprawia, że funkcjonowanie w sieci bez programu do blokowania reklam staje się praktycznie niemożliwe.

Powiązane artykuły
Porady

Jak tanio podróżować?

Podróżowanie nie musi być drogie, obecnie można liczyć na tanie…
Porady

Wykrywanie oszustw, poszukiwanie osób

Trudna do rozwiązania sprawa? Poszukując pomocy w znalezieniu optymalnego wyjścia…
Porady

3 najlepsze prezenty na parapetówkę

Świętowanie przeprowadzki do nowego mieszkania czy domu jest niekwestionowaną tradycją,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.