Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Wyjątkowa jakość obrazu – czyli co to jest HDR

W zasadzie każdego roku pojawiają się jakieś nowe technologie w świecie telewizji. Ostatnio najwięcej chyba mówi się o HDR, czyli High Dynamic Range, a po polsku szeroki zakres totalny.

Co to jest HDR?

Jeśli chodzi o HDR jest to kolejna technologia, która ma sprawić, ze obraz telewizyjny będzie jeszcze wyraźniejszy i będzie lepiej oddawał rzeczywistość. Szeroki zakres totalny oznacza rożnice pomiędzy tymi punktami obrazu które są najjaśniejsze i tymi, które są najciemniejsze. Generalnie, HDR odnosi się przede wszystkim do jasności.

Szeroki zakres totalny sprawia, że kolory są dużo wyraźniejsze, a co za tym idzie, wyraźniejszy jest również obraz. Jest to oczywiście duże uproszczenie, jednak oddaje mniej więcej to o co chodzi w HDR.

Telewizor HDR

Telewizor HDR

Na początku był aparat

Warto zauważyć, ze HDR to nie jest coś całkowicie nowego. Jest to nowość, jeśli chodzi o telewizję, jednak już od dawna technologia jest dobrze znana fotografom. Jest to technologia, którą stosują oni, aby wyostrzyć kolory na zdjęciu. Doskonale sprawdza się przede wszystkim podczas robienia zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu.

Warto zauważyć, że w fotografii, HDR można wykorzystać do wyróżnienia którychkolwiek kolorów, a właściwie obiektów. Dlatego też, niekoniecznie zdjęcia wykonane w tej technologii wyglądają naturalnie. Jeśli chodzi o telewizję, jest zupełnie inaczej. Tutaj faktycznie świat przedstawiony w HDR wydaje się bardziej realny.

Inwestycja w HDR

Niewątpliwie ,ta nowoczesna technologia ma wiele zalet. Jednakże, czy warto inwestować w HDR? Wydaje się, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy ludzie uwielbiają wszelkie nowinki technologiczne i niewątpliwie na pewno skuszą się również na telewizor z technologią HDR, niezależnie od oceny tejże technologii.

Wydaje się jednak, że nie tylko maniacy nowoczesności kupują takie telewizory. Ta technologia wyróżnia się bowiem na tle innych nowoczesności i rzeczywiście zapewnia niepowtarzalne doświadczenia wizualne.

Odpowiednia jakość obrazu ma również bardzo duże znaczenie, jeżeli chcemy grać w gry. Jaki jest najlepszy telewizor dla gracza? Nie jest to łatwe pytanie. Z pewnością odpowiedzi może nam udzielić sprzedawca z salonu RTV. Warto również zapoznać się z indywidualną specyfikacją każdego telewizora. To ona jest źródłem wszelkich informacji.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Technologie

Telefonów na rynku jest zbyt dużo, są zbyt duże i zbyt wiele kosztują

Obecny rynek smartfonów nie przestawia się zbyt kolorowo. Mimo, że…
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.