Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Kiedy dwoje ludzi podejmuje decyzję o powiększeniu rodziny i zaczyna aktywnie starać się o dziecko, wówczas wszystko wokół podporządkowują pod ten plan. Zmiana nawyków żywieniowych, suplementacja witaminowa, dbanie o lepszą kondycję organizmu, a to wszystko po to, by świadomie i bez problemów począć dziecko. W momencie, w którym kobieta zaczyna podejrzewać, że być może jest w ciąży, pierwsze co robi, to idzie do apteki po test ciążowy. Jednak oferta testów jest tak duża, że czasami trudno zdecydować się, który z nich wybrać. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są rodzaje testów ciążowych i czym różnią się od siebie poszczególne z nich.

Testy ciążowe płytkowe

Jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez kobiety testów ciążowych, są testy płytkowe. Ten domowy test ciążowy jest bardzo łatwy w użyciu i posiada dużą wrażliwość, dlatego jego wynik daje niemal całkowitą pewność. Test sprawdza stężenie hormonu hCG, który pojawia się w moczu kobiety w ciąży. Test płytkowy powinno się wykonywać najwcześniej w pierwszy dzień spodziewanej miesiączki, ponieważ wtedy stężenie hormonu hCG powinno być już na tyle duże, że będzie ono wykrywalne za pomocą takiego testu. Aby wykonać test płytkowy, kobieta powinna pobrać próbkę najlepiej porannego moczu do sterylnego pojemnika, po czym dołączoną do testu pipetą, pobrać kilka kropel, które następnie należy umieścić w okienku testowym płytki. Na wynik testu czekamy od 2 do 5 minut. Jeżeli na płytce w miejscu literki C pojawiła się jedna różowa kreska, oznacza to, że kobieta nie jest w ciąży, jeżeli natomiast test wskazuje dwie różowe kreski, oznacza to wynik pozytywny, czyli ciążę. Jeżeli test nie pokaże żadnej kreski, może to oznaczać, że został wykonany nieprawidłowo i należy go powtórzyć na nowej, nieużywanej płytce.

producent testów ciążowych

Testy ciążowe strumieniowe

Producent testów ciążowych Pink test — jednych z najczęściej wybieranych testów przez kobiety, w swojej ofercie posiada również popularne i niezwykle łatwe w obsłudze testy strumieniowe. Testy ciążowe strumieniowe można wykonać praktycznie w każdym miejscu, nie potrzebujemy do tego pojemnika na mocz, gdyż test jest wykonany w taki sposób, że wystarczy jego końcówkę skierować pod strumień moczu i po kilku minutach odczytać wyniki. Test strumieniowy działa na tej samej zasadzie co testy płytkowe. Również wykrywa obecność hormonu hCG w moczu, jego czułość jest bardzo wysoka, dlatego można powiedzieć o praktycznie 100% skuteczności. Interpretacja wyników również jest identyczna – 2 kreski zwiastują ciążę, 1 jej brak, natomiast brak kresek, lub 1 kreska w innym miejscu, oznacza niepoprawne wykonanie testu.

Testy ciążowe elektroniczne

Elektroniczne testy ciążowe podobnie jak pozostałe, wykrywają występowanie gonadotropiny kosmówkowej, czyli hormonu hCG w moczu kobiety. Test elektroniczny, podobnie jak test strumieniowym należy skierować pod strumień moczu, wynik wyświetli się już po kilku minutach na elektronicznym wyświetlaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *