Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Zastanawiając się nad zakupem prezentu dla dwulatki zazwyczaj wybieramy lalki. Jest to bardzo powszechna zabawka, która najlepiej pasuje do małej dziewczynki. Nie mniej jednak nie musimy się ograniczać tylko do lalek. Decydując się na zakup zabawki dla 2 latki mamy w czym wybierać. Należy jednak pamiętać aby dopasować upominek do wieku dziecka i jego zainteresowań. Najważniejsze jest jednak aby prezent dla dwulatka sprawiał bardzo dużo frajdy.

Zabawki dla dwuletniej dziewczynki – kształtujące sprawność manualną

Jednymi z najpopularniejszych zabawek dla dwuletniej dziewczynki to puzzle, ciastolina czy też stempelki. Jak wiadomo puzzle kształtują u dziecka spostrzegawczość, a także koordynację. Przykładowym zestawem dostosowanym do małej dziewczynki jest CzuCzu Puzzle 34 elementy z dziurką Wieś. Natomiast stempelki ułatwiają tworzenie kolorowych obrazków. Decydując się na zakup ciastoliny wraz z różnymi akcesoriami do jej obróbki, możemy ułatwić dziecku stymulację pracy mięśni rąk. Warto również zastanowić się nad zakupem klocków konstrukcyjnych. Zestawy klocków dla małych dziewczynek pomagają, kreować świat wedle upodobań dziecka. Rozwijają wyobraźnie, a także pomagają w poprawie koordynacji oko – ręka.

CzuCzu Puzzle

Zabawki dla dwulatki – zestawy kuchni

Małe dziewczynki lubią bawić się w odgrywanie ról. Obserwują dorosłych, a później ich naśladują. Z tego względu mini kuchenka z naczynkami, piekarniczkiem oraz innymi akcesoriami to niekiedy marzenie każdej dziewczynki. Najlepiej jest wybierać modele mniej skomplikowane z ograniczoną ilością elementów. Dwuletnia dziewczynka będzie miała więcej frajdy z prostej kuchni gdzie występują jedynie podstawowe naczynka. Wybierając prostszy model mamy również pewność, że dwulatka nie zrobi sobie krzywdy jakimś drobnym elementem.

Zabawki dla dwulatki – maskotki

Kto nie lubi maskotek – miłe w dotyku, mięciutkie, estetycznie wyglądające, a w dodatku przypominające ulubione zwierzątka czy tez postacie z bajek takie jak Jellycat Nibs Bunny Króliczek 24 cm. Ładny pluszak może okazać się doskonałym kompanem podczas zasypiania małego dziecka bądź w trakcie zabawy. Pamiętajmy jednak aby maskotka nie posiadała drobnych elementów, które łatwo oderwać i połknąć. Dwuletnia dziewczynka wciąż jeszcze może zadławić się jakimś małym przedmiotem.

Jellycat Nibs Bunny Króliczek

Wybierając więc zabawki dla dwulatki należy decydować się bardziej na bezpieczne produkty, rozwijające wyobraźnię, a także zdolności manualne dziecka. Co więcej każde dziecko ma swoje własne upodobania, może dwuletnia dziewczynka nie potrafi ich sprecyzować, lecz możemy zaobserwować to co najbardziej interesuje małą pociechę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *