Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał, wykorzystywany powszechnie w budownictwie. Możemy spotkać ją zarówno na prywatnych posesjach, jak i na firmowych parkingach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Producenci kostki brukowej dostarczają bardzo różnorodnych i funkcjonalnych rozwiązań, dzięki czemu w ich ofercie znajdziemy różne rodzaje kostki, dostosowane do potrzeb i oczekiwań różnych grup klientów. Różne wzory, kształty i kolorystyka, ale też różna grubość i wytrzymałość kostki brukowej sprawia, że może pełnić różne funkcje. Możemy stosować ją do dekoracji przydomowych ogrodów, tworząc z niej eleganckie i efektowne chodniki ogrodowe czy tarasy. Równie dobrze kostka brukowa sprawdza się też do budowy chodników miejskich, czy zastosowań bardziej industrialnych.

Kostka brukowa dla wymagających

Zatrzymajmy się na chwilę przy kostce brukowej, która docelowo ma zostać użyta w przestrzeni publicznej, czy też przemysłowej, charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu kołowego. Oczywiste jest, że wybierając kostkę z takim przeznaczeniem, trzeba bardzo dokładnie przeanalizować parametry dostępnych rodzajów kostki i wybrać ten, który zagwarantuje najlepszą trwałość i wytrzymałość. W ofercie producentów kostki brukowej możemy znaleźć różne rodzaje kostki dedykowanej do nawierzchni użytkowych, tak zwanych industrial. Może to być kostka w charakterystycznym kształcie przypominającym krzyżyk lub klasyczna kostka w kształcie prostopadłościanu. Najważniejsze jednak w kostce industrial jest jej grubość – większa od klasycznej kostki dekoracyjnej. Jest ona gwarancją większej wytrzymałości, a co za tym idzie, większej trwałości kostki.

Behaton – kostka w stylu industrial

Przykładem kostki brukowej idealnej do zadań specjalnych jest kostka brukowa Behaton. Ma ona charakterystyczny, wspomniany wcześniej kształt przypominający krzyżyk, pozwalający na ścisłe i precyzyjne układanie, co przekłada się bezpośrednio na trwałość nawierzchni. Kostka behaton dostępna jest w dwóch grubościach – 6 i 8 cm. Występuje w wersji z fazą lub bez fazy. Kostka Behaton dedykowana jest do tworzenia nawierzchni w miejscach użyteczności publicznej, na parkingach, placach magazynowych, ale też ścieżkach rowerowych czy ścieżkach dla pieszych. Alternatywą dla kostki Behaton jest kostka typu Holland, która charakteryzuje się podobną trwałością i również występuje w grubości 6 oraz 8 cm, różni się jednak kształtem. Ten rodzaj kostki ma klasyczny kształt prostopadłościanu. Występuje w kilku kolorach i podobnie jak behaton sprawdzi się doskonale na nawierzchniach, w miejscach o dużym natężeniu ruchu kołowego oraz pieszego. Jest to solidna, trwała równocześnie elegancka i wygodna w układaniu kostka, dlatego praca z nią jest wygodna i bezproblemowa. Wybierając kostkę brukową do zadań specjalnych, warto więc zdecydować się na sprawdzone modele od pewnych producentów. Będzie to gwarancją wysokiej jakości produktu, a także nienagannego efektu wizualnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *