Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Porady

Kupujemy wózek spacerowy

Wybór wózka spacerowego to jeden z bardziej skomplikowanych zakupów młodych rodziców. Tymczasem jest to wyjątkowo ważna sprawa, ponieważ wózek będzie towarzyszył nam i naszym maluchom przez wiele dni ich wczesnego dzieciństwa. Warto więc, by był zarówno wygodny dla naszych pociech, jak i funkcjonalny dla nas. Oto kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę, kiedy wybieramy wózki do spaceru.

Wiek malucha

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wiek dziecka. Współczesne spacerówki znaleźć możemy zarówno w wersji dla starszych dzieci, zwykle do trzeciego roku życia, jak i dla malutkich dzieci. Pamiętajmy, że najmłodsze pociechy będą potrzebowały między innymi oparcia, które da się całkowicie rozłożyć na płasko oraz dobrej osłony przed promieniami słonecznymi.

Wózek spacerowy

Wózek spacerowy

Teren, po którym będziemy jeździć

Kluczową sprawą wydaje się także zastanowienie się nad tym, po jakim terenie przede wszystkim będziemy jeździć. Jeśli będziemy wybierać jedynie chodniki i miejskie ścieżki, sprawdzą się prawdopodobnie wszystkie typy kół. Jeśli jednak mieszkamy na terenie wiejskim lub lubimy wycieczki po okolicznych lasach czy polach, warto zaopatrzyć się w wózek o większych kołach, bardziej przystosowanych do jazdy terenowej.

Waga

Wózki spacerowe w zależności od użytych materiałów mogą mieć różną wagę. Większość rodziców ma oczywiście na oku przede wszystkim lekkie wózki na spacer, które będą łatwe w transporcie oraz szczególnie dobrze sprawdzą się u rodzin mieszkających w blokach. Najlżejsze są wózki, których stelaż jest aluminiowy oraz te, w których zrezygnowano z dodatkowych elementów, takich jak podnóżek czy rozkładane oparcie.

Prowadzenie

Oczywiście niezaprzeczalnym atutem dobrego wózka jest jego prowadzenie. Pamiętajmy o tym, by zapewnić wygodę nie tylko dziecku, ale także sobie. To bardzo ważne, szczególnie gdy kochamy spacerować. Dobrym testem dla wózka jest próba prowadzenia go jedną ręką przy odpowiednim obciążeniu. Zwróćmy także uwagę na to, jak dużą siłę musimy włożyć w podbicie wózka do góry. Będzie to szczególnie istotne w jeździe miejskiej, gdzie często zdarzają się na przykład wyższe krawężniki.

Powiązane artykuły
Porady

Jak osiągnąć idealnie gładkie ciało

Kto z nas nie marzy o idealnie gładkiej i miękkiej…
Porady

Logo firmowe

Logo dla firmy jest bardzo istotnym elementem jej polityki marketingowej….
Porady

Usługi prawne w Rzeszowie dla przedsiębiorców - czy warto z nich skorzystać?

Coraz większe grono przedsiębiorców decyduje się na stałą współpracę z…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.