Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Porady

Jakie akcesoria powinien posiadać spawacz?

Nie ulega wątpliwości, że w każdym zawodzie dobra jakość oraz wysoka efektywność pracy zależy zarówno od doświadczenia, jak i od odpowiednio dobranego wyposażenia i sprzętu właściwego dla danego stanowiska.

Zasada ta z pewnością obowiązuje także w przypadku profesji spawacza. W tego typu działalności pracownik bezwzględnie powinien posiadać wysokiej klasy wyposażenie tak, aby móc poprawnie wykonywać powierzone zlecenia nie tylko poprawnie, ale również bezpieczne. Jaki co potrzebuje do spawania pracownik tego sektora?

Techniki spawania i materiały spawalnicze

Spawanie stosuje się najczęściej w przypadku różnego rodzaju robót zbrojarskich oraz wykończeniowych, które można wykonywać np. na placu budowy, a także w zakładach produkcyjnych. Najbardziej znane i najczęściej stosowane techniki spawania to metoda elektryczna i gazowa choć stosuje się także spawanie elektrodą otuloną, spawanie elektrodą topliwą chronioną gazem osłonowym czy na przykład spawanie nietopliwą elektrodą wolframową.

W zależności od metody spawania należy stosować zarówno odpowiedni sprzęt oraz specjalistyczne materiały, do których zalicza się również chemia spawalnicza.

W trakcie procesu spawania niezwykle wysokie temperatury wpływają nie tylko na zespalane elementy, ale również na stosowane w procesie narzędzia. Aby ochronić spawarki oraz inny niezbędny sprzęt przed niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania cieplnego, a także przed osadzaniem się na nim gorących fragmentów metali należy stosować odpowiednie preparaty.

Spawacz

Spawacz

Dobrym rozwiązaniem jest pasta do dysz zabezpieczająca niektóre elementy przed odpryskami. Po zakończeniu spawania warto zabezpieczyć powstałe spoiny stosując np. preparaty antykorozyjne odznaczające dobrą przyczepnością do różnych typów metali.

Środki ochrony i akcesoria spawalnicze

Ze względu na specyfikę pracy oraz liczne zagrożenia, które są związane ze spawaniem, należy stosować odpowiednio przystosowane środki ochrony osobistej. Właśnie z tego powodu wyposażenie spawacza powinno obejmować akcesoria chroniące twarz i oczy oraz resztę ciała.

Powiązane artykuły
Porady

Jak osiągnąć idealnie gładkie ciało

Kto z nas nie marzy o idealnie gładkiej i miękkiej…
Porady

Logo firmowe

Logo dla firmy jest bardzo istotnym elementem jej polityki marketingowej….
Porady

Usługi prawne w Rzeszowie dla przedsiębiorców - czy warto z nich skorzystać?

Coraz większe grono przedsiębiorców decyduje się na stałą współpracę z…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.