Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Mediaporty w zastosowaniu biurowym i domowym

W wielu biurach, salach konferencyjnych, ale i pomieszczeniach prywatnych pojawiają się ostatnio mediaporty wsuwane lub blatowe. Są to niewielkie konstrukcje zawierające kilka –  zwykle  zróżnicowanych – gniazd. Kiedy i dlaczego warto z nich korzystać? Jak znaleźć dobry sklep z mediaportami?

Systemy gniazd blatowych – zróżnicowana oferta

Warto zauważyć, że mediaporty to konstrukcje mocno zróżnicowane. Dlatego też przed wyborem konkretnego modelu warto zastanowić się nad własnymi potrzebami, aby ostatecznie podjąć dobrą decyzję. Na rynku dostępne są mediaporty z 1 czy 2 gniazdami 230 V, jednak niektóre modele mają tych gniazd nawet 7 lub 8. Ponadto, zaawansowane mediaporty blatowe umożliwiają podłączenie kabla USB, HDMI, VGA i wielu innych.

Gdzie wykorzystać mediaporty?

Każdy sklep z mediaportami swoją ofertę kieruje przede wszystkim do właścicieli biur. To właśnie w biurach systemy gniazd blatowych przydają się zdecydowanie najbardziej, ze względu na obecność wielu urządzeń elektrycznych. Niemniej jednak zastosowanie mediaportów jest o wiele szersze. Okazują się one niezbędne w salach konferencyjnych, gdzie podczas spotkań biznesowych jednocześnie trzeba podłączyć komputer, głośniki i projektor. Ponadto, mediaport może okazać się przydatny także w każdym domu. Pomieszczeniem, w którym sprawdza się najlepiej, jest z pewnością kuchnia. W kuchni bowiem nie trudno o zalanie, czy przynajmniej zawilgocenie gniazda, co może prowadzić do spięcia. Mediaporty wysuwane zapobiegają tego typu wypadkom, gdyż kiedy się ich nie używa, gniazda są schowane w blacie. Przykładem idealnych do kuchni mediaportów jest producent Hettich Epail. Smukła budowa oraz uniwersalne kolory sprawiają, iż mediaporty wysuwane sprawdzają się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze.

mediaporty wysuwane

Rozwiązanie wygodne i estetyczne

W dzisiejszych czasach pracownik biurowy zwykle korzysta jednocześnie z kilku urządzeń zasilanych energią elektryczną. Tym samym potrzebuje dostępu do wielu gniazd, korzysta także z dużej liczby kabli. Jeżeli jest zmuszony podłączać przewody do gniazd znajdujących się w różnych miejscach, czy nawet do  tradycyjnego przedłużacza, musi liczyć się z niewygodą związaną plątającymi się kablami i ciągłym poszukiwaniem wolnych gniazd. Ponadto, sytuacja taka sprawia nieprzyjemne wrażenie estetyczne, gdyż widok wszechobecnych kabli to nic przyjemnego. Mediaporty blatowe, czy też modele wsuwane rozwiązują powyższe problemy, pomagając w zachowaniu porządku w biurze.

Gdzie kupić mediaport?

Jak na razie systemy gniazd blatowych wciąż należy uznawać za innowację i nowoczesność. Tym samym mediaporty dostępne są w niewielu popularnych sklepach stacjonarnych. O wiele łatwiej jednak znaleźć pożądany produkt w internecie. Jest to zresztą zrozumiałe, gdyż ze względu na relatywnie wysoką cenę mediaportów oraz ich zróżnicowanie, sprzedaż stacjonarna wydaje się nieopłacalna. Każdy klient ma nieco inne potrzeby, jeśli chodzi o układ gniazd, tym samym, aby sprostać wszelkim wymaganiom, sprzedawca musiałby zaopatrzyć sklep w ogromną liczbę mediaportów, co wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Natomiast sprzedawcy internetowi często nie posiadają nawet na stanie oferowanych mediaportów, lecz konstruują lub sprowadzają je dopiero po otrzymaniu zamówienia.

Powiązane artykuły
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…
Technologie

Tworzenie i pozycjonowanie stron www

WordPress to system zarządzania treścią. System CMS. Rozpowszechniany jest na…
Technologie

Tłumiki akustyczne jako niezbędne elementy systemów wentylacyjnych

System wentylacyjny to stały element każdego budynku. Jest niezbędny dla…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.