Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Blog

Na co można wziąć unijną dotację?

Wzięcie unijnej dotacji pozwala wielu firmom stanąć na nogi i rozwijać swoją podstawową działalność. Środki unijne zostały docenione przez szereg osób, które zapragnęły rozwijać swój biznes, a dzięki wsparciu na samym początku rozwijania biznesu mogą brać aktywny udział w budowaniu ogólnokrajowego PKB. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie sektor małych i średnich przedsiębiorstw odpowiada za największy udział w gospodarce narodowej. Dlatego też Unia Europejska przygotowała liczne programy, które pozwalają m.in. na wspieranie przedsiębiorstw na samym początku.

pozyskiwanie dotacji

Jak wygląda takie wsparcie?

Kierunkowe dotacje unijne mają znaczenie przede wszystkim na samym początku rozwijania działalności gospodarczej. Pieniądze pozyskane mogą być między innymi na dostosowanie lokalu do rodzaju prowadzonej działalności, zakup sprzętu biurowego oraz potrzebnego oprogramowania profesjonalnego. W ramach świadczeń uzyskiwanych między innymi z Europejskiego Funduszu Społecznego możliwe jest pozyskanie środków nawet w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych na jednoosobową działalność gospodarczą. Szczególne benefity dostępne są dla osób prowadzących i rozwijających innowacyjną działalność gospodarczą – w tym sektorze dotacje mogą być największe. Pozyskiwanie dotacji unijnych jest jednak procesem, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Biurokracja, nadzór nad projektami oraz konieczność szczegółowej sprawozdawczości – to wszystko znacząco może utrudniać decydowanie się na wzięcie określonego rodzaju dotacji unijnej.

 

Gdzie szukać pomocy?

Na rynku działa bardzo wiele firm, które w sposób przedmiotowy zajmują się pozyskiwaniem dotacji unijnych, koordynowaniem projektów unijnych oraz zarządzaniem działaniami marketingowymi, które w przypadku niektórych projektów są bardzo istotne. Warto się zorientować, jak to dokładnie wygląda i jakiego rodzaju świadczenia jesteśmy w stanie uzyskać od takiej firmy. Przedsiębiorstwa nie tylko szykują wnioski i pozwalają uzyskać dotację, ale i prowadzą działania celowe, które pozwalają na profesjonalne rozliczenie uzyskiwanych środków.

Powiązane artykuły
BlogProdukty

Kapsułki Nespresso

Kawa w kapsułkach ma bardzo dużo zwolenników ale i przeciwników….
Blog

Co warto wiedzieć o alkomatach?

Do tego, aby kupić alkomat, wielu kierowców nie trzeba już…
Blog

Jak zwiększyć zyski w firmie?

Własna działalność gospodarcza wiąże się z koniecznością szukania intratnych źródeł…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.