Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Dom

Nowoczesne systemy meblowe

Minimalizm, styl boho oraz skandynawski to konfiguracja, która obecnie króluje w większości domów. Urządzenie wnętrza w dobrym tonie oraz ponadczasową orientacją to trudne zadanie. Odpowiednie połączenie kolorów, innowacyjne meble oraz ciekawe dodatki powinny oddawać ducha mieszkańców.

Surowe wnętrze oraz estetyczne podejście do projektowania często trudno jest pogodzić z ciepłem domowego ogniska. Należy więc podejść roztropnie do urządzenia poszczególnych pomieszczeń, a w szczególności salonu, który stanie się wizytówką mieszkańców.

Pionierskie rozwiązania oraz funkcjonalność synonimem innowacyjnych mebli

Nowoczesne rozwiązania w meblach to przede wszystkim zaskakujące połączenie wysokiej klasy materiałów w ciekawych konfiguracjach. Nie tylko dobrze się prezentują, ale pełnią również wiele funkcji i tworzone są z myślą o użytkowniku.

Nowoczesne meble

Nowoczesne meble

Wielofunkcyjność sprawdza się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których priorytetem jest zaoszczędzenie miejsca. Nowoczesne systemy meblowe wykorzystują maksymalnie dostępną przestrzeń, nie pozostawiając wolnego centymetra.

Meblościanki kojarzone są z modą panującą w latach 90, ale niesztampowe rozwiązania sprawiły, że coraz częściej wykorzystuje się całą powierzchnię ścinany i wypełnia ją dużą ilością półek różnych kształtów i rozmiarów, które razem tworzą nieschematyczny zestaw.

Przestrzeń i porządek

Wśród projektów, które zostały zaprezentowane w ostatnim czasie można odkryć kult porządku, przestrzeni oraz ergonomii. Duża część nowoczesnych mebli oszczędza miejsce dzięki wykorzystywaniu potencjału przestrzeni, które do tej pory były unikane (dobrym przykładem jest miejsce pod schodami).

Na popularności zyskują również meble składane – kiedy zajdzie potrzeba odnalezienia większej ilości miejsca, mieszkańcy sami mogą ją sobie zorganizować składając półki oraz krzesła. System łóżka ukrytego w szafie bądź wysuwanego z biurka to tylko niektóre z pomysłów podbijających świat designu.

Na dużą uwagę zasługują również projekty DIY (Do It Yourself), czyli rzeczy wykonywane samodzielnie, oryginalne, niespotykane pomysły siedzące w głowach mieszkańców, które zostają przekształcone w praktyczne wyposażenie domu.

Powiązane artykuły
Dom

Półkotapczan w nowoczesnym stylu

Wystrój mieszkania to bardzo ważna sprawa. Odpowiednio urządzone sprawi, iż…
Dom

Jak wybrać stolarkę okienną i drzwiową?

Jeśli Twoje okna dni świetności mają już za sobą, zastąpienie…
Dom

Jak pokazać lub ukryć grzejnik

Dom można porównać do spójnej kompozycji, w której wszystkie elementy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.