Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy sporą ilość czasu, przygotowując oraz wspólnie konsumując posiłki. Niezbędne jest więc jej odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu chwile te będą dla nas przyjemnością, a nie obowiązkiem. Wśród elementów, nad których zagospodarowaniem powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności, na pewno jest podłoga. Dobór odpowiedniej powierzchni jest niezwykle istotny, wpływa bowiem na funkcjonalność pomieszczenia. Ciekawym, a zarazem coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są panele winylowe. Czy są one idealnym uzupełnieniem naszej kuchni, a jeśli tak, to dlaczego?

Panele winylowe – idealny sposób na wykończenie pomieszczenia

Urządzanie kuchni, wbrew pozorom, nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dobór odpowiednich materiałów spędza sen z powiek niejednemu z nas. Ze względów bezpieczeństwa coraz chętniej wybieramy panele winylowe zamiast zwykłych płytek, czy też ich laminowanych odpowiedników. Wykonane z kilku warstw winylu produkty są odporne na wilgoć, a także niezwykle wytrzymałe oraz dźwiękochłonne. Z powodzeniem będziemy mogli przemieszczać się po nich w butach, bez obaw o obudzenie domowników. Ponadto, dzięki swoim właściwościom antystatycznym, nie przyciągają one kurzu, co niesamowicie ułatwia dbanie o ich wygląd oraz konserwację.

Podłogi winylowe – czy warto w nie inwestować?

Z uwagi na szerokie zastosowanie, a także precyzję oraz solidność wykonania, panele winylowe są nieco droższe niż inne tego typu produkty. Ich cena może różnić się w zależności od grubości, klasy ścieralności, a także designu. Mimo tego coraz chętniej sięgamy po to właśnie rozwiązanie, głównie z uwagi na szereg zalet oraz uniwersalność. Na rynku znajdziemy obecnie wiele typów tego rodzaju produktów, w tym m.in. wodoodporne panele podłogowe SPC od Kronospanu, czyli jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych typów podłóg winylowych. Odporność na ogień oraz wodę, stabilność oraz antypoślizgowość – to tylko niektóre z cech tych materiałów, za które warto zapłacić każdą cenę. Dzięki nim nasza kuchnia zyska nie tylko bezpieczeństwo, ale i wyjątkowy design. Rozwój rynku pozwala nam na swobodę wyboru, w Kronospanie znajdziemy m.in. panele White Poppy o subtelnym, nieco brudnym odcieniu bieli, a także produkty o znaczącej nazwie Dąb Vintage, idealne dla bardziej domowych oraz rustykalnych wnętrz. Wszystko precyzyjnie oraz solidnie wykonane, bez obaw wpasuje się w nasze plany aranżacyjne.

Urządzanie kuchni – płytki czy panele?

Dylemat, przed którym często stajemy w trakcie urządzania kuchni. Kiedyś głównym materiałem przeznaczonym do kładzenia podłóg były płytki. Ich główną wadę stanowiła jednak obniżona temperatura posadzki, co potęgowało dyskomfort użytkowania. Dlatego wielu z nas zaczęło decydować się na inne alternatywy, w tym właśnie różne rodzaje paneli, czy to laminowane, czy winylowe. Ogromną zaletą tych drugich jest bowiem dostarczanie odpowiedniej ilości ciepła oraz niesamowita miękkość w dotyku. Możemy swobodnie przechadzać się po naszej kuchni, bez konieczności noszenia dodatkowego obuwia i brudzenia podłóg.

Jak widzimy, wybór odpowiedniej podłogi do kuchni, a także jej prawidłowe urządzanie może sprawić nam wiele problemów. Warto więc wspomóc się radą fachowców bądź zrobić kompleksowy research przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby finalnie stworzyć przyjazne oraz funkcjonalne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *