Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Produkty

Ray-Ban – marka dla celebrytów

Ray-Ban to marka, którą znają niemal wszyscy. Te modne okulary zyskały sobie swoją wielką popularność między innymi dzięki ogromnemu zainteresowaniu gwiazd kina i innych znanych postaci. Ale nie tylko. Oto garść informacji, które powiedzą nam nieco więcej o tej ciekawej marce.

Okulary dla lotników

Mało kto wie, że okulary rayban zostały pierwotnie zaprojektowane dla lotników, a miało to miejsce już w 1929 roku. Miały one zapobiegać oślepieniom słońcem podczas pilotażu i eliminować bóle głowy. Pierwszym modelem znanych okularów był Aviator. Do masowej sprzedaży trafił on w 1936 roku, a firma została zarejestrowana rok później.

II wojna światowa

Niezwykłe właściwości okularów zostały wykorzystane podczas II wojny światowej. Nosili je piloci amerykańskich sił powietrznych. W 1940 roku firma zaprojektowała także szkła lustrzane ze specjalną powłoką przyciemnianą w górnej części, aby jeszcze lepiej chroniły przed działaniem promieni słonecznych.

Jak Hollywood pokochał raybany?

O tym, że raybany to okulary dla celebrytów mówi się od dawna. Ale jak właściwie do tego doszło? W 1952 roku firma wypuściła swój najbardziej znany model. Niedługo po tym okulary Wayfarer zadomowiły się na dobre w Hollywood. Nosiły je takie gwiazdy jak Marilyn Monroe, Johnny Depp, Michael Jackson, Madonna i wielu innych. Nic dziwnego, że stały się one jednym z symboli lat 50. i 60.

Okulary Ray Ban

Okulary Ray Ban

Skąd tak wielka popularność?

Popularność okularów Ray-Ban to nie tylko ich niepowtarzalny design tak kochany przez gwiazdy kina i muzyki, ale także nowoczesna technologia. W jej skład wchodzą między innymi jedne z najlepszych soczewek okularowych oraz rozmaite powłoki z dodatkowymi filtrami w celu jeszcze lepszego zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi.

Do tego firma oferuje wiele modeli dostosowanych do bardziej konkretnych potrzeb, takich jak kompaktowość czy lekkość. Jeśli więc już decydujemy się na kupno tak drogich okularów, dobrze jest wybrać takie, które rzeczywiście będą opowiadały wszystkim naszym potrzebom i gustom.

Powiązane artykuły
Produkty

Ryż basmati – jakie są jego właściwości, wartości odżywcze oraz kalorie

Ryż to jeden z najpopularniejszych produktów pokarmowych na świecie. Różnorodność…
Produkty

Drogeria online - zalety i wady

Z utęsknieniem wspominamy czasy sprzed pandemii, kiedy to swobodnie i…
BlogProdukty

Kapsułki Nespresso

Kawa w kapsułkach ma bardzo dużo zwolenników ale i przeciwników….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.