Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Finanse

Kredyt kupiecki – vademecum kredytobiorcy

W dzisiejszych czasach mnogość produktów bankowych i parabankowych może przyprawiać o zawrót głowy nawet osoby biegłe w dziedzinie finansów. Dość często zdarzają się również sytuacje, które wymagają od przedsiębiorców zakupu towarów lub usług, na które brakuje im płynności finansowej. W takich sytuacjach banki oferują kredyt eksportowy, który w praktyce oznacza długą i żmudna drogę do uzyskania niezbędnego kapitału. W takim przypadku warto pomyśleć o kredycie kupieckim.

Kredyt kupiecki w praktyce

Produkt ten jest pewnego rodzaju formą zgody sprzedającego na to, że otrzyma swoją zapłatę po terminie dostawy. Kredyt ten nie wymaga żadnej konkretnej formy prawnej i z powodzeniem może być potwierdzony np. umową, w której zostaną ustalone konkretne warunki oraz termin dokonania płatności.

Kredyt

Kredyt

Wbrew pozorom bardzo niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego to co to jest kredyt kupiecki i w jaki sposób można się o niego ubiegać. W praktyce istnieją dwie podstawowe metody pozwalające na otrzymanie niezbędnego kapitału – podejście indywidualne oraz systemowe.

Kredyt eksportowy

Ten rodzaj pożyczki udzielany jest tylko i wyłącznie przez bank i służy sfinansowaniu konkretnej transakcji eksportowej, która realizowana jest na warunkach kredytowych. Podstawowym warunkiem niezbędnym do udzielenia takiego typu kredytu jest przede wszystkim odpowiednie ubezpieczenie należności przez KUKE. Wszystkie niezbędne formalności, które związane są z takim ubezpieczeniem realizuje bank występujący jako strona polisy.

Korzyści płynące z kredytu kupieckiego

Kredyt ten będący pozabankową alternatywą dla pożyczek udzielanych przez banki jest stosunkowo prostą i szybką drogą do pozyskania niezbędnej gotówki. Warto pamiętać, że eliminuje on stosunkowo skomplikowaną ścieżkę instytucji finansowych i daje szereg innych możliwości takich jak m.in. możliwość kredytowania wymiany handlowej pomiędzy kontrahentami. W obrocie gospodarczym, kupiecki kredyt określa się mianem rozwiązania najtańszego. Warto zatem o tym pomyśleć.

Powiązane artykuły
Finanse

Najlepsza księgowość dla Twojej firmy

Prowadząc firmę, poszukujemy jak najlepszych rozwiązań, które zapewnią jej prawidłowe…
DomFinanse

Bezpieczne płatności internetowe, o których być może nie miałeś pojęcia!

Rynek dóbr i usług cyfrowych w Polsce rozwija się w…
Finanse

Pożyczki unijne na terenie województwa mazowieckiego

Województwo mazowieckie od lat może się poszczycić największym odsetkiem zarejestrowanych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.