Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Studia graficzne przepustką do kariery?

Współczesny świat to świat mediów zdominowanych przez reklamę. Stykając się przekazem reklamowym na co dzień, coraz bardziej uodparniamy się na to, co z sobą niesie. Dlatego też agencje reklamowe i wynajmujący ich przedsiębiorcy coraz usilniej poszukują sposobów na dotarcie do klienta. Pomóc mogą w tym specjaliści od projektowania przekazu wizualnego, grafiki reklamowej i multimediów.

Studia uczące pewnego zawodu

Wśród krajowych uczelni kształcących przyszłą kadrę grafików, na szczególną uwagę zasługuje Wyższa Szkoła Europejska imienia księdza Józefa Tischnera w Krakowie. – http://grafika.wse.krakow.pl/ Na uczelni tej prowadzony jest kierunek Grafika reklamowa i multimedia, którego słuchacze stanowić będą wkrótce o jakości polskich agencji reklamowych czy biur projektowych.

Grafika reklamowa

Grafika

Studenci studiów graficznych I stopnia w WSE http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-i-stopnia/ już po dwóch semestrach mogą dokonać wyboru specjalności – mogą zdecydować się na Grafikę reklamową i edytorską lub Multimedia i grafikę interaktywną. Co ciekawe, wybór specjalności nie jest równoznaczny z dołączeniem do wybranej grupy. Kwalifikacja na poszczególne specjalności odbywa się tam na podstawie oceny materiału zgromadzonego w portfolio studenta, na które to portfolio słuchacze studiów graficznych pracują przez cały pierwszy rok.

Przyszli pracownicy sektora kreatywnego

Biorąc pod uwagę obecne trendy w branży reklamy i multimediów, graficy specjalizujący się zarówno w grafice reklamowej i edytorskiej, jak i w multimediach i grafice interaktywnej, mają zagwarantowaną pracę w największych polskich agencjach i firmach producenckich. Szczególnie poszukiwani mogą być specjaliści z dziedziny grafiki interaktywnej, która już teraz zaczyna stanowić o sile polskiego sektora kreatywnego.

Studia podyplomowe dla ambitnych

Dla chcących osiągnąć jeszcze więcej, Wyższa Szkoła Europejska przygotowała studia podyplomowe na kierunku Grafika reklamowa. – http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-podyplomowe/ Dzięki ich ukończeniu, studenci zdobędą podstawowe umiejętności warsztatowe i artystyczne z zakresu grafiki i cyfrowego montażu stron; poznają zasady operowania kolorem, tekstem, fotografią i ilustracją; posiądą wiedzą na temat edycji oraz selekcji zdjęć przeznaczonych do publikacji.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Technologie

Telefonów na rynku jest zbyt dużo, są zbyt duże i zbyt wiele kosztują

Obecny rynek smartfonów nie przestawia się zbyt kolorowo. Mimo, że…
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.