Studia graficzne przepustką do kariery?

Współczesny świat to świat mediów zdominowanych przez reklamę. Stykając się przekazem reklamowym na co dzień, coraz bardziej uodparniamy się na to, co z sobą niesie. Dlatego też agencje reklamowe i wynajmujący ich przedsiębiorcy coraz usilniej poszukują sposobów na dotarcie do klienta. Pomóc mogą w tym specjaliści od projektowania przekazu wizualnego, grafiki reklamowej i multimediów.

Studia uczące pewnego zawodu

Wśród krajowych uczelni kształcących przyszłą kadrę grafików, na szczególną uwagę zasługuje Wyższa Szkoła Europejska imienia księdza Józefa Tischnera w Krakowie. – http://grafika.wse.krakow.pl/ Na uczelni tej prowadzony jest kierunek Grafika reklamowa i multimedia, którego słuchacze stanowić będą wkrótce o jakości polskich agencji reklamowych czy biur projektowych.

Grafika reklamowa

Grafika

Studenci studiów graficznych I stopnia w WSE http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-i-stopnia/ już po dwóch semestrach mogą dokonać wyboru specjalności – mogą zdecydować się na Grafikę reklamową i edytorską lub Multimedia i grafikę interaktywną. Co ciekawe, wybór specjalności nie jest równoznaczny z dołączeniem do wybranej grupy. Kwalifikacja na poszczególne specjalności odbywa się tam na podstawie oceny materiału zgromadzonego w portfolio studenta, na które to portfolio słuchacze studiów graficznych pracują przez cały pierwszy rok.

Przyszli pracownicy sektora kreatywnego

Biorąc pod uwagę obecne trendy w branży reklamy i multimediów, graficy specjalizujący się zarówno w grafice reklamowej i edytorskiej, jak i w multimediach i grafice interaktywnej, mają zagwarantowaną pracę w największych polskich agencjach i firmach producenckich. Szczególnie poszukiwani mogą być specjaliści z dziedziny grafiki interaktywnej, która już teraz zaczyna stanowić o sile polskiego sektora kreatywnego.

Studia podyplomowe dla ambitnych

Dla chcących osiągnąć jeszcze więcej, Wyższa Szkoła Europejska przygotowała studia podyplomowe na kierunku Grafika reklamowa. – http://grafika.wse.krakow.pl/studia/studia-podyplomowe/ Dzięki ich ukończeniu, studenci zdobędą podstawowe umiejętności warsztatowe i artystyczne z zakresu grafiki i cyfrowego montażu stron; poznają zasady operowania kolorem, tekstem, fotografią i ilustracją; posiądą wiedzą na temat edycji oraz selekcji zdjęć przeznaczonych do publikacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.