Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Wygodne meble do sypialni – to sformułowanie może mieć dla każdego z nas różne odcienie. Poniekąd jest to kwestia indywidualna, ale w gruncie rzeczy sprowadza się do kilku podstawowych zasad, które są punktem wyjścia w urządzeniu komfortowej przestrzeni. Pierwsza to zapewnienie sobie przestrzeni do komfortowego snu, druga to właściwe uporządkowanie przestrzeni, a trzecia to harmonijna aranżacja wnętrza ułatwiająca odpoczynek i regenerację.

Meble sypialniane czyli przede wszystkim komfortowe łóżko

Komfortowe łóżko to oczywiście podstawa wyposażenia, jeśli chodzi o meble sypialniane. W tej sferze nie warto iść na kompromisy. Wybierzmy zatem łóżko i materac, które w pełni na indywidualną potrzebę komfortu i dobrej jakości snu odpowiadają. Przy tej okazji warto również zwrócić uwagę na inne udogodnienia, które może zapewnić nam łóżko do sypialni.

To oczywiste, że w łóżku nie tylko śpimy, ale i odpoczywamy, bardzo często czytamy, a czasem zdarza się, że pracujemy. Wtedy nieocenionym sprzymierzeńcem okazuje się łóżko z wezgłowiem, dla większego komfortu może być ono na przykład tapicerowane. Na pewno podziękujemy sobie za tak wygodne oparcie dla pleców. Dodatkowym atutem łóżek z wezgłowiem jest to, że chronią ścianę, o którą się opieramy, przed pobrudzeniem.

Nie zapominajmy, że łóżko może także spełniać ważne funkcje związane z przechowywaniem rzeczy. Tutaj warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemniki do przechowywania pościeli. Świetnym rozwiązaniem są również szuflady lub półki zamocowane w tylnej części łóżka. 

Meble do sypialni, które pomagają uporządkować przestrzeń

Sypialnia, jak żadne inne pomieszczenie w domu, ma sprzyjać regeneracji. Niebagatelne znaczenie w tym przypadku ma utrzymanie porządku. Ograniczamy dzięki temu ilość bodźców, które rozpraszają nas i odciągają uwagę. „Czysta”, niezagracona przestrzeń ma bezpośredni wpływ na jakość wypoczynku. Drugim, ważnym argumentem przemawiającym za wprowadzeniem do sypialni funkcjonalnych mebli, jest możliwość łatwej organizacji przestrzeni. Dzięki temu świeża pościel, bielizna czy kosmetyki pielęgnacyjne zawsze będą pod ręką, łatwo dostępne.

Na jakie meble sypialniane w tym kontekście warto postawić? Niezbędne będą na pewno komody, wielkością dostosowane do potrzeb użytkowych. Osoby, które w sypialni przechowują garderobę, powinny postawić na pojemne, funkcjonalne szafy. Nie sposób nie pomyśleć także o stolikach nocnych. Dzięki nim zawsze będzie gdzie odłożyć szklankę wody, ulubioną książkę lub czasopismo.

Jak zaaranżować sypialnię, by sprzyjała regeneracji? W aranżacji sypialni, poza komfortowymi pod względem użytkowym meblami, ogromne znaczenie ma stylistyka i kolorystyka całej przestrzeni. Zanim wcielimy w życie nasze pomysły, warto przemyśleć, jaki wpływ faktycznie będą na nas mieć konkretne rozwiązania. Najlepsze do użycia w sypialni barwy to: biel – wprowadza harmonię, spokój, czystość; niebieski – wpływa na nas kojąco, pomaga w odprężeniu, wyciszeniu lub fiolet – sprzyja osiąganiu relaksu, równowagi, wprowadza atmosferę intymności. Trzeba jednak pamiętać, by nie używać tych kolorów w nadmiarze. Poza tym, ciemne meble warto równoważyć przez jasną kolorystykę ścian i dodatków. Natomiast białe lub jasne meble pozwalają nam na wprowadzenie właśnie błękitu lub fioletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *