Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Dom

Zakup szafy do dziecięcego pokoju – na co zwracać uwagę?

Dziecięce pokoje mają to do siebie, że gromadzą olbrzymią ilość rzeczy Zabawki, ubrania, przybory szkolne i różnego rodzaju akcesoria dziecięce, potrafią zagracić nawet największy pokój. Na szczęście istnieje doskonałe rozwiązanie tego problemu, a jest nim nic innego jak porządna szafa.

Brak szafy w dziecięcym pokoju to nie najlepsza taktyka organizowania, bo jak wiadomo dziecięcy pokój to niezwykle trudna przestrzeń pod względem utrzymania porządku. Dzieci, które nawet są nauczone jak takiego ładu, jeśli nie dostaną funkcjonalnego i wygodnego sposobu na sprzątanie swojego pokoju, na dłuższą metę nie będą w stanie utrzymać w nim porządku.

Najlepszym i najbardziej funkcjonalnym sposobem walki z bałaganem w pokoju naszych dzieci, jest zakup lub zabudowa odpowiedniej szafy, która nie tylko pomieści wszystkie dziecięce rzeczy i ubrania, ale przede wszystkim umożliwi dziecku wygodny sposób ich chowania i wyciągania.

Szafy do dziecięcego pokoju

Szafa w pokoju dziecięcym powinna być w stu procentach przeznaczona dla dzieci, czyli dostosowana do ich potrzeb. Z tego powodu nie możemy kupić dziecku szafy, która ma jedynie wysoko umieszczone półki i dziecko nie może do nich wygodnie sięgnąć.

Szafy w pokoju dla małych dzieci powinny być skonstruowane jak sprawny organizer z licznymi półkami i szufladami umieszczonymi na samym dole i ewentualne wyższymi półkami, w których swoje miejsce znajdą rzeczy, jakie z reguły wyciągają z szafy dorośli. W tym wypadku warto również zastanowić się nad szafą z regulacją wysokości drążka, którą można zmieniać wraz ze zmianą wzrostu naszych dzieci.

 

Umieszczenie półek na dole i regulacja drążka na ubrania pozwoli dzieciom wygodnie chować zabawki i inne przedmioty, bez robienia niebezpiecznych ewolucji w stylu wchodzenie na krzesełko, z którego dziecko może spaść.

Design szafy też jest ważny!

Szafa w pokoju dziecięcym powinna być również dopasowana do całego wystroju pomieszczenia. Nie może być to mebel zbyt przytłaczający ani pod względem kształtu i gabarytów, ani pod względem kolorystyki.

Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się szafy utrzymane w barwach pastelowych i o zgrabnej konstrukcji. Dodatkowo na rynku dostępne są szafy ze szklanym frontem, które można oklejać fototapetą czy nawet po nim pisać specjalnymi pisakami do szkła. Rozwiązanie takie jest nie tylko ciekawe pod względem designu, ale może sprawić wiele radości dzieciom i pozwolić na swobodny rozwój ich kreatywności.

Firmą oferującą tego typu funkcjonalne i nowoczesne szafy jest przedsiębiorstwo Komandor, ceniony polski producent mebli, który projektuje i tworzy wyjątkowe meble na wymiar, do każdego rodzaju wnętrz.

Powiązane artykuły
Dom

Jak pokazać lub ukryć grzejnik

Dom można porównać do spójnej kompozycji, w której wszystkie elementy…
Dom

Wybierz najlepszy nawilżacz powietrza - ranking

Nawilżacze powietrza szturmem zdobyły biura i domy tysięcy polaków. Trudno…
Dom

Ekologiczna i tania energia

Coraz szerzej i częściej mówi się o pogarszającym się stanie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.