Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Zdrowie

Zioła i ich dobroczynne działanie na nasze zdrowie

Zioła są bardzo cenione ze względu na swoje walory zdrowotne oraz smakowe, z tego względu często dodaje się je do potraw. Wiele osób chętnie sięga po produkty ekologiczne i naturalne, zioła stają się cenione ze względu na swoje właściwości. Wiele osób używa ich, gdy dolega im np. niestrawność czy przeziębienie. Wiele z nich wspomaga proces trawienia, ma działanie przeciwzapalne czy bakteriobójcze, a także uspakajające.  Można zakupić je w sklepach zielarskich, aptekach czy wyhodować we własnych ogródkach.

Wszechstronne zastosowanie ziół

Zioła od wieków były wykorzystywane przez człowieka, przede wszystkim do leczenia różnych dolegliwości. Zielarstwo jest popularne i stosowane na całym świecie. Jest to dział wiedzy zajmujący się zagadnieniem hodowli, zbioru, suszenia i przechowywania roślin leczniczych. Kolejnym pojęciem jest ziołolecznictwo, która polega na leczeniu z użyciem roślin oraz substancji, które z nich pochodzą.  W ziołolecznictwie często wykorzystuje się różne części roślin: nasiona, korę, owoce, kwiaty, liście oraz korzenie. Można zakupić je w sklepie z ziołami. Ziołolecznictwo oznacza również gałąź medycyny alternatywnej, która opiera się na leczeniu preparatami roślinnymi. Ziołolecznictwo rozwinęli w dużym stopniu Chińczycy, kładli oni nacisk na akupunkturę, leczenie ziołami oraz ćwiczenia zdrowotne.

Sklep z ziołami

Zioła w różnej postaci

Zioła wykorzystywane do produkcji leków występują w różnej postaci. Można zakupić ziołowe maści, nalewki, syropy czy tabletki. Sklep z ziołami to doskonałe miejsce na zaopatrzenie się w odpowiednie preparaty, zwłaszcza w postaci sypkiej. Wiele osób samodzielnie przygotowuje np. napary z ziół. Posiadając odpowiednią wiedzę można przygotowywać nalewki i napary na różne dolegliwości. Bardzo często zioła np. pokrzywa, rumianek, kora dębu czy szałwia są wykorzystywane do przygotowywania  nasiadówek lub zdrowotnych kąpieli. Niektóre z nich mają właściwości ściągające czy też antybakteryjne. Oczywiście poważne choroby lub uciążliwe dolegliwości powinny być leczone farmakologicznie pod okiem specjalistów, jednak zioła mogą wspomagać to postępowanie i przynosić ulgę w nieprzyjemnych objawach.

Powiązane artykuły
Zdrowie

Jak wspierać funkcjonowanie własnego układu nerwowego?

Współcześnie wymaga się od nas bycia w najlepszej formie, zawsze…
Zdrowie

Higiena intymna - żele, płyny, emulsje - jak kupować?

Temat higieny miejsc intymnych już dawno przestał być tematem tabu….
Zdrowie

Higiena jamy ustnej to nie tylko mycie zębów

Kiedy rozmawiamy o higienie jamy ustnej to w pierwszej kolejności…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.