Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji dla milionów ludzi na całym świecie. Dla użytkownika naturalnym jest, że po wpisaniu frazy lub pytania w okienku wyszukiwania po kilku sekundach otrzyma miliony wyników. Jednak nie każdy zastanawia się, dlaczego niektóre strony wyświetlają się jako pierwsze, na wyższych pozycjach w Google. Warto zapoznać się zatem z pojęciem SEO!

Kulisy pozycjonowania w Google, czyli SEO

SEO oznacza optymalizację strony lub sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek. To sztuka zajmowania wysokiego miejsca w wyszukiwarce w bezpłatnej sekcji wynikach wyszukiwania, znanej również jako wyniki organiczne. Do SEO zaliczyć można wiele działań i ulepszeń na stronie, które pośrednio i po pewnym czasie systematycznej pracy prowadzą do zdobycia wyższych pozycji w Google.

Kiedy szukamy czegoś w Google (lub jakiejkolwiek innej wyszukiwarce), algorytm działa w czasie rzeczywistym, aby dostarczyć nam to, co ta wyszukiwarka uważa za „najlepszy” wynik. Na jakiej podstawie Google wybiera te najbardziej trafne rezultaty? Otóż algorytmy Google bazują na wielu czynnikach, spośród których istotne znaczenie mają:

  • Związek z tematem – czyli jak najlepsze dopasowanie do słowa/frazy kluczowej użytej przez użytkownika.
  • Autorytet – to sposób Google na określenie czy treść jest merytoryczna i godna zaufania.
  • Przydatność – czyli najważniejsze informacje przedstawione przy pomocy przystępnego języka i w przejrzystej formie.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja firma zaistniała w Internecie, należy więc w przemyślany i umiejętny sposób dobierać słowa kluczowe. Ważne jest, aby Google postrzegało Ciebie i Twoją stronę jako „eksperta w swojej dziedzinie”, którego warto zarekomendować innym internautom. Treści na stronie powinny być więc merytoryczne, unikalne i odpowiednio skomponowane, aby zainteresować odbiorców, jak i spełnić wszystkie wymagania algorytmów Google. Sprawdź ceny pozycjonowania stron w agencji SEO Blumo i oddaj swoją stronę w ręce profesjonalistów!

Sprawdzanie pozycji w Google, czyli monitoring pozycji

Po skonfigurowaniu kampanii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek praca nie jest zakończona. Śledzenie postępów działań i ewentualne korygowanie strategii dzięki sprawdzaniu pozycji w Google może pomóc w wychwytywaniu problemów i raportowaniu sukcesów.

Strony wyników wyszukiwarek są dynamiczne i zmieniają się z dnia na dzień. Monitoring pozycji w słowach i frazach, na których Ci zależy, jest ważnym krokiem do sukcesu SEO. Bez zrozumienia tego, gdzie się znajdujesz, trudno jest wytyczyć kurs tam, gdzie chcesz być. Większość właścicieli witryn internetowych nie ma zasobów, wiedzy ani czasu, aby to śledzić – dlatego profesjonalna agencja SEO jest tu niezbędna! Sprawdź ceny pozycjonowania stron w Blumo – czas zacząć pracę nad osiągnięciem Twojej strony TOP10 w Google!

Jakie elementy składają się na monitoring pozycji w Google?

  • Sprawdzanie pozycji w Google swojej witryny, szacowany ruch i pozycje słów kluczowych, a także trendy dotyczące tych danych
  • Lista najlepszych i najgorszych stron według szacowanego ruchu
  • Sprawdź, jak Twoja witryna radziła sobie w określonych okresach
  • Tworzenie specjalnych analiz z kampanii i systematyczne raportowanie ich klientowi

To oczywiście jedynie namiastka informacji o pozycjonowaniu stron – na ten proces składa się szereg działań i optymalizacji zarówno na stronie, jak i off-site SEO. Co więcej, w Blumo znajdziemy także usługi reklam AdWords czy tworzenia stron WordPress. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i cenami pozycjonowania stron.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Technologie

Telefonów na rynku jest zbyt dużo, są zbyt duże i zbyt wiele kosztują

Obecny rynek smartfonów nie przestawia się zbyt kolorowo. Mimo, że…
Technologie

Tworzenie i pozycjonowanie stron www

WordPress to system zarządzania treścią. System CMS. Rozpowszechniany jest na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.