Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Blog

Depilacja laserowa latem

Depilacja laserowa latem to temat bardzo powszechny jednak wzbudzający wiele kontrowersji. Znaczna część kobiet podejmujących decyzję o rozpoczęciu wykonywania tego rodzaju zabiegów zastanawia się czy słońce nie wpłynie negatywnie na skórę poddawaną depilacji laserowej. Jak więc dbać o ciało latem oraz jakich zasad warto przestrzegać wykonując zabiegi trwałego usuwania owłosienia? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa a słońce

Decydując się na wykonywanie zabiegów laserowych, do których zalicza się m.in.. trwałe usuwanie owłosienia warto wiedzieć, że wiążą się one z przestrzeganiem kilku zasad, które będą warunkować nasze bezpieczeństwo. Jedną z nich jest ograniczanie ekspozycji skóry na słońce, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (SPF 30, SPF 50), a także rezygnacja z wizyt w solarium. Zaleca się również unikanie słońca przez najbliższe 7 dni po depilacji laserowej, a także na czas około 7-10 dni przed kolejną wizyta w salonie.

Należy podkreślić, że depilacja laserowa Wrocław nie wyklucza całkowicie z korzystania z promieni słonecznych. Istnieją bowiem rozwiązania, które dają szansę na złagodzenie tych zasad. Należą do nich mi. Filtry przeciwsłoneczne, które należy nakładać bezpośrednio na miejsca poddawane zabiegom. Korzystanie z tego rodzaju kosmetyków zaleca się także w dni kiedy słońce nie pada bezpośrednio na nasze ciało, a dni są pochmurne.

Niedostosowanie się do tego rodzaju zaleceń niesie za sobą przykre skutki uboczne. Depilacja laserowa wykonywana bez ochrony skóry przed działaniem promieni słonecznych niesie za sobą ryzyko powikłań. Wśród najczęściej występujących należy wymienić poparzenia skóry oraz zwiększoną skłonność do występowania przebarwień.

Depilacja laserowa a opalanie

Inną ważną kwestią w temacie depilacji laserowej jest wykonanie kilkudniowego odstępu pomiędzy opalaniem skóry a wizytą w salonie. Dotyczy to zarówno opalania natryskowego jak i tradycyjnego. W pierwszej sytuacji barwnik występujący w naskórku może kumulować światło laserowe i tym samym prowadzić do oparzeń skóry. W przypadku tradycyjnego opalania należy wykonać kilkunastodniową przerwę od ekspozycji na słońce. Warto jednak podkreślić, że na rynku występują lasery, które zdecydowanie skracają czas do kilku dni. Należy wiedzieć, że poddawanie się zbiegom depilacji laserowej zbyt szybko po opalaniu przyczynia się do zwiększenia ryzyka mocnego przesuszenia skóry oraz jej poparzeń.

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest zabiegiem zapewniającym wysoki komfort oraz wygodę w życiu codziennym. Już kilka wizyt w salonie pozwala cieszyć się gładszą skórą, a co za tym idzie jej lepszą jakością. Zabiegi trwałego usuwania owłosienia jednak wiążą się z przestrzeganiem kilku ważnych zasad, które wpływają na nasz wygląd oraz zdrowie. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi wykonywane latem, podczas których należy ograniczać ekspozycję skóry na słońce, a także korzystać z filtrów przeciwsłonecznych. Pozwoli to uniknąć poważnych powikłań jak np. poparzenia czy przebarwienia skóry, a także sprawi, że zabiegi depilacji laserowej będą możliwe przez cały czas, bez względu na występującą porę roku.

Powiązane artykuły
Blog

Przyjaciele powracają!

„Friends: The Reunion”, czyli „Przyjaciele: Spotkanie po latach”, już 27…
Blog

Inwertery do instalacji fotowoltaicznych – do czego służy i jak wybrać odpowiedni?

panele fotowoltaiczne inwertor
Blog

Metody wzmacniania gruntów podczas prac budowlanych i ich charakterystyka

Różnego rodzaju prace budowlane, zwłaszcza te zakładające wykopy w gruncie,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.