Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Telefonów na rynku jest zbyt dużo, są zbyt duże i zbyt wiele kosztują

Obecny rynek smartfonów nie przestawia się zbyt kolorowo. Mimo, że w telefonie zmieściliśmy już komputer, aparat i telewizor producentom wciąż jest mało.

Problem z wyborem smartfona

Duża ilość smartfonów zamiast ułatwiać wybór, tylko go utrudnia. Ciężko odnaleźć się w gąszczu ciągłych premier i nowinek. Większość z nich wygląda tak samo i ma podobne funkcję i parametry. Jeśli naprawdę nie jesteśmy bardzo zainteresowani tym tematem na pewno nie znamy wszystkich premier. Dodatkowo z roku rok pojawiają się coraz to nowsze marki telefonów, dlatego szukanie ich po tym parametrze także nie należy do najprostszych. Tak naprawdę nie widomo nawet od czego zacząć.

telefon, duży telefon

Wielkość ma znaczenie

Kiedy na świecie pojawiły się pierwsze telefony komórkowe dążono do tego aby stawały się one coraz mniejsze, i bardziej poręczne. Ten trend zaczął się jednak szybko zmieniać kiedy rynek opanowały smartfony. Każdy producent zaczął walczyć o to, aby to jego produkt był największy, a co ważniejsze, aby miał przy tym jak najmniejsze ramki wokół ekranu. Na początku ułatwiło to znacznie korzystanie z nich. Obecnie jednak coraz więcej użytkowników narzeka na to, że stały się one zbyt duże i niewygodne. Obecnie ciężko na rynku znaleźć telefon mniejszy niż 6,5 cala. Co dla osób o mniejszych dłoniach, lub takich którzy z telefonu zazwyczaj korzystają w biegu i jedną ręką, może być naprawdę męczące.

smartphone, drogi smartphone, tani smartphone

Stale rosnące ceny

To jednak nie wszystkie problemy obecnego rynku. Jeśli użytkownik chce zmienić swój smartfon na nowy musi przygotować się na to, że jeśli chce kupić flagowy model od jednego z wiodących producentów będzie to wydatek na pewno powyżej 3 tyś. Obecnie na telefon trzeba wydać nawet więcej niż miesięczną wypłatę, przy średniej krajowej. Jeśli się postaramy znajdziemy też tańsze modele, jednak nie jest to proste zadanie. Miejmy jednak nadzieję, że niedługo ten trend się odwróci.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…
Technologie

Tworzenie i pozycjonowanie stron www

WordPress to system zarządzania treścią. System CMS. Rozpowszechniany jest na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.