Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Dom

Do łazienki do pokoju. Do wyboru do koloru

Producenci grzejników chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie oferują nowe modele. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla wszystkich tych osób, które poszukują niezawodnych grzejników do swojego mieszkania, ale nie wiedzą, jakie obecnie są trendy i na co warto zwrócić uwagę.

Moda na grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne doskonale sprawdzą się nie tylko w pokoju, ale również w eleganckim salonie. W ostatnim czasie bardzo modne są także grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które są w stanie ożywić praktycznie każde wnętrze. Producenci oferują nie tylko dekoracyjne grzejniki członowe (żeberkowe), które długo akumulują ciepło, ale również grzejniki płytowe, które błyskawicznie się nagrzewają. W nowoczesnej łazience doskonale sprawdzą się grzejniki płytowe płaskie i perforowane, które najczęściej zbudowane są z dość cienkich blach zgrzewanych. Nie można zapominać także o grzejnikach konwekcyjnych, które to z kolei oddają ciepło w wyniku konwekcji. Grzejniki tego typu mogą pochwalić się dużą mocą grzewczą, ale pamiętać należy o tym, że nie można zasłaniać ich od góry.

Rodzaj zasilania ma znaczenie

Wybierając grzejniki łazienkowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i rozmiar, ale również na rodzaj zasilania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Największym zainteresowaniem cieszą się grzejniki elektryczne, które podłącza się do klasycznego napięcia 230 V. Osoby, które chcą zainstalować grzejniki elektryczne w całym mieszkaniu zmuszeni są jednak to zastosowania osobnego obwodu. Ich olbrzymim atutem jest prosta obsługa i niewielkie koszty w eksploatacji. Coraz większą popularność zdobywają wodne grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które zazwyczaj zasilane są z instalacji centralnego ogrzewania. Wielu producentów oferuje także grzejniki hybrydowe, które są połączeniem grzejników wodnych i elektrycznych.

Jaki styl grzejników jest obecnie w modzie?

W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się grzejniki modułowe z prostymi pionowymi profilami. Można postawić także na modele, które charakteryzują się metalową rzeźbą. We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym najlepiej postawić na tradycyjne żeberka żeliwne. Jeżeli chodzi o dekoracyjne grzejniki, to warto rozważyć zakup modeli ze stylizowanymi reliefowymi ornamentami. W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się styl minimalistyczny do którego idealnie pasują grzejniki z płaskim panelem z blachy albo szkła.

Gdzie najlepiej zamontować grzejniki ozdobne?

Grzejniki dekoracyjne najlepiej umieścić w salonie na ścianie szczytowej bezpośrednio pod oknem. Mowa tutaj oczywiście o miejscach, gdzie dochodzi do największych strat ciepła. W salonie z dużą zimną ścianą doskonale sprawdzi się dekoracyjny grzejnik płytowy. Ciekawą propozycją mogą okazać się także grzejniki kanałowe, które montuje się bezpośrednio w podłodze. Niezawodne ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się nie tylko w łazience, ale również w pokoju dziecięcym albo kuchni. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na oryginalne grzejniki od renomowanego producenta.

Powiązane artykuły
Dom

Półkotapczan w nowoczesnym stylu

Wystrój mieszkania to bardzo ważna sprawa. Odpowiednio urządzone sprawi, iż…
Dom

Jak wybrać stolarkę okienną i drzwiową?

Jeśli Twoje okna dni świetności mają już za sobą, zastąpienie…
Dom

Jak pokazać lub ukryć grzejnik

Dom można porównać do spójnej kompozycji, w której wszystkie elementy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.