Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Technologie

Elektronarzędzia

Wiele narzędzi nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej, lecz praca nimi jest bardzo czasochłonna, mało precyzyjna, a także mniej wydajna. Doskonałą alternatywą jest używanie urządzeń elektrycznych, które uczynią każdą pracę mniej męczącą, a na pewno o wiele szybszą.

Do takich urządzeń należą elektronarzędzia

Elektronarzędzia – urządzenia ułatwiające precyzyjne prace. W skład bardzo rozległej „rodziny” tych urządzeń, między innymi wchodzą:

  • wiertarki,
  • wkrętarki,
  • szlifierki,
  • pilarki,
  • opalarki,
  • tokarki,
  • frezarki
  • i inne.

elektronarzędzia

Charakterystyka i zastosowanie elektronarzędzi

Najbardziej znane elektronarzędzie to wiertarka lub wkrętarka. Posługuje się nim każdy majsterkowicz, a także zupełny amator, który potrafi wykonać drobne naprawy we własnym gospodarstwie domowym.
Jak nazwa wskazuje, wiertarka służy do nawiercania otworów w każdym materiale. Dzięki różnej średnicy wierteł, otwory mogą być mniejsze lub większe. Do wiertarki można także podłączyć otwornicę za pomocą, której wywiercimy otwory o dużej i bardzo dużej średnicy.
Wkrętarka, urządzenie pracujące na dużo wolniejszych obrotach, służy do wkręcania śrub i wkrętów w twarde nawierzchnie, takie jak ściany podłogi czy drewniane konstrukcje.

Szlifierki to urządzenia służące do ścierania i czyszczenia powierzchni. Za ich pomocą można pozbyć się starej farby z metalowych elementów, wygładzić nierówności, a także – po zamontowaniu odpowiedniej tarczy polerskiej – wyczyścić i wypolerować gotowy już element.

Elektryczne pilarki ręczne znakomicie sprawdzą się podczas cięcia twardych materiałów. Odpowiednia tarcza tnąca, szybko i precyzyjnie przetnie każdy element na potrzebną ilość części.

Wysokoobrotowym, bardzo przydatnym elektronarzędziem jest frezarka. Jest to urządzenie służące do tworzenia rowków bądź wykonywania ozdobnego żłobienia w krawędziach obrabianego materiału.

Szerokie zastosowanie w obróbce elementów drewnianych i metalowych a czasami z tworzyw sztucznych ma tokarka. To urządzenie służy do stworzenia ostatecznego kształtu obrabianego przedmiotu, wygładzenia wszystkich kantów, a także ich zaokrągleniu.
Tokarki, jak i inne elektronarzędzia najczęściej bywają używane w warsztatach ślusarskich i zakładach przemysłowych.

Powiązane artykuły
Technologie

Co to jest Google i SEO?

Wyszukiwarka Google wydaje się oczywistym wyborem w celu poszukiwania informacji…
Technologie

Tworzenie i pozycjonowanie stron www

WordPress to system zarządzania treścią. System CMS. Rozpowszechniany jest na…
Technologie

Tłumiki akustyczne jako niezbędne elementy systemów wentylacyjnych

System wentylacyjny to stały element każdego budynku. Jest niezbędny dla…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.