Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Bolący ząb to zawsze sygnał do działania, którego nie należy lekceważyć. Jest to odczuwalna oznaka poważnych zmian, jakie mogły zajść w miazdze, np. ostrej infekcji i stanu zapalnego. Bólu zęba nie wolno lekceważyć i należy udać się do stomatologa, być może będzie konieczny zabieg endontyczny. Leczenie kanałowe Rzeszów zapewnia na najwyższym poziomie.

Leczenie kanałowe Rzeszów

W Rzeszowie za sprawą w pełni profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, leczenie kanałowe nie stanowi problemu.

Leczenie kanałowe Rzeszów

Wyspecjalizowana kadra oraz dobre warunki, sprawiają, że każdy zabieg upłynie pomyślnie i bezboleśnie, a infekcja zostanie wyleczona.

Kiedy będzie potrzebne leczenie kanałowe?

Endodoncja stosowana jest w przypadku konieczności leczenia problemów związanych z miazgą. Sygnałem, który może wskazywać na konieczność wykonania leczenia kanałowego jest silnie bolący ząb. Jego źródło może mieć dwojaki charakter. Miazga jest silnie unerwioną tkanką, która wypełnia ząb od środka. Duże ubytki próchnicze przyczyniają się do jej zakażenia, co powoduje ból. Drugim źródłem może być złamanie zęba. Jeśli zakres ubytku jest duży, to wchodzi w obręb miazgi, na którą wywierany jest ucisk, co również prowadzi do bólu. W obydwu sytuacjach niezbędne będzie leczenie kanałowe.

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe może mieć rozmaity przebieg w zależności od stopnia uszkodzenia miazgi. Jeżeli miazga nie obumarła, a jej choroba wywołana jest infekcją, leczenie kanałowe polega na usunięciu jedynie chorych części tkanki zęba. Jeżeli miazga jest w zbyt dużym stopniu uszkodzona, dentysta ją zatruwa, a następnie całkowicie usuwa. Leczenie w takim przypadku może być rozbite na dwie wizyty, wtedy należy odczekać 7-14 dni, aż miazga całkowicie obumrze lub obydwa procesy mogą być przeprowadzone podczas jednej wizyty. Po usunięciu miazgi z kanałów zęba, należy dokładnie odkazić i oczyścić kanały, a następnie je poszerzyć, żeby można było wprowadzić substancję, która stwardnieje i zwiększy stabilność zęba. Ten etap określany bywa, jako wypełnianie kanałów. Na ostatnim etapie, należy zabezpieczyć kanały i  odizolować od plomby, którą stosuje się jako wypełnienie ubytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *