Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Zdrowie

Najlepsze stetoskopy na świecie

Stetoskop to urządzenie nieodłącznie kojarzone z zawodem lekarza. Z pewnością każdy student medycyny pamięta moment, w którym pierwszy raz użył stetoskopu. A potem tę chwilę, gdy jako dyplomowany lekarz, ze stetoskopem przewieszonym przez szyję kroczył szpitalnym korytarzem. Stetoskop to akcesorium niezbędne w codziennej pracy lekarza, studenta medycyny, pielęgniarki czy weterynarza. Dlatego tak ważne jest, aby był to sprzęt doskonałej jakości, wytrzymały i umożliwiający precyzyjne osłuchanie pacjenta.

Stetoskopy – praktyczny przewodnik

Dla osoby nie wykonującej zawodu medycznego stetoskop to po prostu słuchawka służąca do podstawowego badania pacjenta. A dla specjalisty – to urządzenie niezbędne do wykonywania zawodu. Okazuje się, że istnieje kilka rodzajów stetoskopów, różniących się nieco budową głowicy i przeznaczeniem. Najbardziej podstawowym typem stetoskopu jest stetoskop internistyczny, umożliwiający osłuchanie tonów serca, szmerów nad polami płucnymi, zaburzeń ukrwienia tętnic udowych i szyjnych oraz badanie perystaltyki jelitowej. Szczególnym jego rodzajem jest stetoskop neonatologiczny i pediatryczny, dedykowany badaniu najmniejszych pacjentów i wyposażony w proporcjonalnie mniejszą głowicę i membranę. Stetoskop kardiologiczny przeznaczony jest do dokładnego osłuchiwania serca, a jego głowica jest duża i ciężka. Z kolei stetoskop anestezjologiczny jest bardziej płaski tak, aby bez problemu wsunąć go pod ubranie pacjenta.

Stetoskopy MDF – jedne z najlepszych na świecie

Słuchawki medyczne MDF to znane na całym świecie przyrządy diagnostyczne, które wyróżniają się doskonałą jakością i nienagannymi parametrami akustycznymi. Marka MDF od ponad 40 lat stale pracuje nad udoskonalaniem swoich produktów, dbając o najmniejszy szczegół. Najlepszym dowodem na starania czynione przez producenta w celu zapewnienia stetoskopów najwyższej jakości, jest dożywotnia gwarancja na wady fabryczne oraz program darmowych części zamiennych.

Stetoskopy MDF cechują się przede wszystkim masywnym drenem słuchawki, co zapewnia idealne tłumienie zewnętrznych zakłóceń akustycznych oraz możliwość wymiany nasady głowic. Takie praktyczne rozwiązanie umożliwia osłuchanie pacjenta dorosłego oraz noworodka jednym sprzętem. A jeśli wymagane jest precyzyjne osłuchanie pracy serca, marka MDF oferuje doskonałej jakości stetoskopy kardiologiczne, które cechują się wyjątkowymi właściwościami akustycznymi oraz lekkością i wyjątkowym designem. Takie połączenie estetyki i funkcjonalności doceni każdy lekarz.

Powiązane artykuły
Zdrowie

Leczenie schorzeń ortopedycznych i urazów

Ortopedia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w diagnostyce, profilaktyce…
Zdrowie

Co stosować na kaca?

Wiele osób zastanawia się, co na kaca? Nie jest to…
Zdrowie

Ciekawe przepisy z ziarnami chia

Ostatnimi czasy nasiona chia stały się bardzo na czasie. Coraz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.