Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Blog

Logistyka międzynarodowa przepustką do zawodowej kariery

Globalizacja oraz powszechnie występujące obecnie procesy umiędzynarodowienia mają ogromny wpływ na wszystkie sfery naszego życia, w tym przede wszystkim na światową gospodarkę. Handel zagraniczny odgrywa dziś kluczową rolę dla większości państw na świecie, jednak dla prawidłowego funkcjonowania całego procesu globalnej wymiany dóbr i informacji niezbędna jest odpowiednia, profesjonalna oraz wielowymiarowa jej organizacja. Jak się tego sprawnie i szybko nauczyć, podpowiadamy na przykładzie warszawskiej UTH.

Logistyka międzynarodowa

Logistyka międzynarodowa to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin związanych z szeroko pojętym zarządzaniem, planowaniem, kontrolowaniem oraz realizowaniem przepływu towarów i informacji pomiędzy poszczególnymi państwami, regionami czy też kontynentami. Specjaliści z zakresu logistyki międzynarodowej są obecnie poszukiwani w niemal wszystkich sektorach gospodarki. Logistyk to dziś nieodłączny pracownik zarówno wielkich, międzynarodowych koncernów, jak i średnich i małych przedsiębiorstw.

W praktyce…

Studia licencjackie Logistyka międzynarodowa w warszawskiej Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej to nauka interdyscyplinarna o charakterze studiów zawodowych. Przygotują one studenta do wykonywania kompleksowych czynności związanych z obsługą logistyczną oraz nauczą go praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania procesami transportu, zaopatrzenia, produkcji oraz dystrybucji, a także kontroli stanów magazynowych surowców, materiałów oraz komponentów poprzez obsługę zaawansowanych systemów informatycznych.
Studia licencjackie Logistyka międzynarodowa to bez wątpienia przepustka do podjęcia ciekawej i intratnej pracy, jako analityka i specjalisty w firmach logistycznych, transportowych i spedycyjnych. Studia na tym kierunku kształcą w zakresie internacjonalizacji oraz globalizacji, a także podstaw z dziedziny biznesu międzynarodowego. Zdobyte umiejętności będą miały ogromne znaczenie dla internacjonalizacji przedsiębiorstw zarówno międzynarodowych, wielonarodowych, multilokalnych, jak i ogólnoświatowych, globalnych czy tez ponadnarodowych.

Nie czekaj!

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z handlem międzynarodowym oraz chcesz poznać wszystkie tajniki organizacji całego procesu logistycznego, to studia licencjackie Logistyka międzynarodowa w UTH są idealne dla Ciebie.

Powiązane artykuły
Blog

Metody wzmacniania gruntów podczas prac budowlanych i ich charakterystyka

Różnego rodzaju prace budowlane, zwłaszcza te zakładające wykopy w gruncie,…
Blog

Polska norma PN-85 B-02179 – co to jest i jakie jest jej znaczenie w prowadzeniu prac budowlanych.

Drgania i wibracje pojawiające się podczas prac budowlanych mają ogromne…
Blog

Zalety posiadania znaków firmowych

Prawdopodobnie każdy, widząc charakterystyczny znaczek “ptaszka” czy nadgryzione jabłuszko jest…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.