Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Dom

Pokój dzienny z kominikiem

Kominek w salonie niewątpliwie pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. Kominek jest ozdobą, a także daje ciepło. To na pewno symbol domowego ogniska, wokół którego skupiają się często domownicy. Jakie meble do pokoju dziennego dobrze komponują się z kominkiem?

Kominek w pokoju dziennym

Wybierając kominek do salonu trzeba zdecydować się salon będzie utrzymany w stylu klasycznym, a może nowoczesnym. Tradycyjne kominki są obudowane zwykle kamieniem i cegłą. Mają swój urok, bo kojarzą się z górskimi chatami. Z kolei nowoczesne modele mają nietypowe i ciekawe formy. Takie proste, geometryczne kształty pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. W przypadku osób mieszkających w bloku rozwiązaniem są tzw. biokominki, które można zamontować w każdym mieszkaniu, które posiada dobrą wentylację.pokój z kominkiem

Jakie meble do pokoju dziennego z kominkiem?

Wiele zależy od tego jaki rodzaj paleniska czy kominka został wybrany. Wybierając meble do pokoju dziennego duże znaczenie ma również umiejscowienie w architekturze domu przewodu kominowego. To bowiem on determinuje w dużej mierze umiejscowienie kominka we wnętrzu. Nie wolno bać się jednak rozwiązań odważnych. Tak naprawdę na etapie projektowania domu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Kominek w miejscu centralnym

Jeśli kominek znajduje się w centrum pokoju dziennego to wnętrze powinno być spore i przestronne. Jednak już w niewielkich salonach stawia się właśnie na tak ulokowane kominki. Taki układ ma bowiem wiele zalet. Przede wszystkim taki kominek przykuwa uwagę i równomiernie rozdziela ciepło po całym pomieszczeniu. Przed takim kominkiem w każdym momencie można ustawić fotel czy krzesło. Sprawdzają się w tym przypadku w zasadzie wszystkie typy kominków.

Kominek w narożniku

Umiejscowienie kominka w narożniku jest najczęściej skutkiem takiego umiejscowienia przewodu kominowego. Jednak warto wiedzieć, że taka lokalizacja pozwala na znaczne rozbudowanie kominka. Można obok niego postawić też półkę na opał i nie tylko. Poza tym taka lokalizacja pozwala też zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu.

Kominek na ścianie

Kominek na ściany dobrze sprawdza się we wnętrzach klasycznych, które zostały zainspirowane stylem glamour czy empire. W tym przypadku już same obudowy kominka są sporą dekoracją, która rzuca się w oczy. Nad takim kominkiem powiesić można dodatkowo lustro, które doda wnętrzu charakteru oraz optycznie je powiększy. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak tylko w niektórych wnętrzach i wciąż jest rzadko spotykane.

Powiązane artykuły
Dom

Różne grzejniki - płytowe, loftowe, łazienkowe

Grzejniki są obecnie prawdopodobnie najpopularniejszą metodą ogrzewania wnętrz domów i…
DomFinanse

Bezpieczne płatności internetowe, o których być może nie miałeś pojęcia!

Rynek dóbr i usług cyfrowych w Polsce rozwija się w…
Dom

Co wyróżnia pokoje młodzieżowe?

Pokoje młodzieżowe to niezwykle wielozadaniowe pomieszczenia, które łączą w sobie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.