Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Zdrowie

Skuteczne leki na katar – zobacz, co się sprawdza i kiedy!

Zapchany nos i łzawiące oczy albo tak zwany cieknący nos – pokażcie szczęśliwca, który nigdy tego nie doświadczył. Katar, bo o nim jest tutaj mowa, to jedna z najgorszych dolegliwości, która potrafi odebrać człowiekowi chęć do życia.

Przyczyną kataru może być infekcja albo alergia. Jednak niezależnie od tego, co było punktem zapalnym, prawda jest taka, że dopóki nasz nos opanowany jest przez katar, to nasze życie przypomina koszmar. Problemy z oddychaniem, smarkanie i ból głowy to tylko nieliczne skutki kataru. Na szczęście nie musimy już dłużej męczyć się z tymi uciążliwymi objawami.

Poniżej prezentujemy różnego rodzaju środki, które pozwolą skutecznie zwalczyć katar, zarówno ten wynikający z przeziębienia, jak i ten typowo alergiczny. Dzięki nim będziemy mogli w końcu zaczerpnąć głęboki oddech i uwolnić się od dokuczliwych efektów kataru.

1. Acatar aerozol

Jeżeli dopadł nas nieżyt nosa albo męczy nas uporczywy katar alergiczny, to jednym z lepszych rozwiązań tego problemu jest donosowy aerozol Acatar. Preparat doskonale nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci od 6 roku życia.

Aerozol Acatar skutecznie udrażnia drogi oddechowe i przynosi szybką ulgę. Efekty działania leku utrzymują się nawet do 12 godzin. Preparat stosuje się dwa razy na dobę po 2 – 3 dawki do każdej dziurki nosa.

2. XyloGel żel do nosa

XyloGel żel do nosa to kolejna broń na katar, jednak ten preparat zalecany jest w ostrzejszych infekcjach. Doskonale radzi sobie z wszystkimi zapaleniami błon śluzowych pochodzenia wirusowego i bakteryjnego, a także przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. XyloGel można również stosować w przypadku kataru alergicznego, a nawet w zapaleniu ucha środkowego. Żel wprowadza się do nosa za pomocą dozownika.

Preparat nawilża śluzówkę nosa i skutecznie udrażnia drogi oddechowe. W przypadku lejącego się kataru zmniejsza wyciek z nosa, ułatwiając oddychanie. Lek może być stosowany od 12 roku życia.   Dawkowanie obejmuje jedną dawkę żelu do każdej dziurki nosa co 8-10 godzin.

3. Teva Xylometazolin aerozol

Preparat ten dobrze działa na typowo infekcyjny katar występujący przy różnego rodzaju przeziębieniach i stanach grypowych. Aerozol Teva Xylometazolin służy do krótkotrwałego leczenia objawowego. Środek skutecznie ogranicza obrzęk nosa, co umożliwia jego odetkanie i swobodniejsze oddychanie. Lek mogą stosować osoby powyżej 10 roku życia.

Preparat Teva Xylometazolin można aplikować sobie do 3 razy na dobę po 1-2 dawki do każdej dziurki nosa.

Wszystkie podane preparaty należy stosować zgodnie z zaleceniem producenta i w żadnym wypadku nie można przekraczać zalecanych dawek.

Powiązane artykuły
Zdrowie

Jak wspierać funkcjonowanie własnego układu nerwowego?

Współcześnie wymaga się od nas bycia w najlepszej formie, zawsze…
Zdrowie

Higiena intymna - żele, płyny, emulsje - jak kupować?

Temat higieny miejsc intymnych już dawno przestał być tematem tabu….
Zdrowie

Higiena jamy ustnej to nie tylko mycie zębów

Kiedy rozmawiamy o higienie jamy ustnej to w pierwszej kolejności…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.