Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Prawdopodobnie każdy, widząc charakterystyczny znaczek „ptaszka” czy nadgryzione jabłuszko jest w stanie przywołać w głowie nazwę danej marki. To właśnie siła znaków firmowych, która sprawia, że przedsiębiorstwo cieszy się rozpoznawalnością na całym świecie.

Dlaczego warto stworzyć dobre logo dla firmy?

Jeden z najbardziej podstawowych powodów wymieniliśmy już wyżej: z uwagi na znacznie lepszą rozpoznawalność. Większość ludzi na świecie jest wzrokowcami, co oznacza, że lepiej i skuteczniej przemawia do nich graficzne logo niż nazwa firmy.

robimylogo

Z tego względu, warto dopilnować, by projektowaniem logo zajęła się profesjonalna firma, taka jak robimylogo.pl. Dzięki bogatej wiedzy oraz doświadczeniu – specjalista jest w stanie stworzyć logo, które spodoba się klientom, z łatwością zapadnie w pamięć, a jednocześnie będzie zgodne z oczekiwaniami przedsiębiorcy.

Jak się prezentować?

Logo jest najbardziej podstawowym znakiem firmowym i to właśnie na nim bazują wszystkie pozostałe elementy. Projekt ulotki zawierający oznaczenie przedsiębiorstwa w formie graficznej zdecydowanie mocniej uderzy w podświadomość klienta i sprawi, że będzie on kojarzył informacje zawarte na papierze z daną firmą.

Podczas tworzenia ulotki warto pamiętać, że jest to dość krótka forma przekazu, co oznacza że długi, zbity tekst nie zostanie zapamiętany. Po otrzymaniu ulotki na ulicy czy też wyjęciu jej ze skrzynki pocztowej, odbiorca zazwyczaj poświęca kilka sekund na rzucenie okiem na jej zawartość i w ciągu tych krótkich chwil podejmuje decyzję, czy zapozna się dokładniej z jej treścią, czy też wyrzuci do kosza. Dlatego warto upewnić się, że informacje zawarte na ulotce są atrakcyjne – nie tylko pod kątem merytorycznym, ale również graficznym. Umieszczenie na tej formie reklamy logo firmowego będzie dodatkowo oddziaływać na pamięć, łącząc dane tekstowe z określonym znakiem – co sprawi, że widząc ten sam symbol na przykład gdzieś w mieście, odbiorca ulotki podświadomie poczuje, że jest związany z określoną marką i będzie odczuwał w stosunku do niej sympatię.

Nadanie prestiżu marce

Jeśli chcemy, by firma kojarzyła się klientom prestiżowo i dała poczucie, że bycie z nią związanym jest czymś luksusowym – warto zainwestować w firmowy papier. Pisma wysyłane na takich drukach pozwalają na zwiększenie poczucia profesjonalizmu po stronie odbiorcy. Jednak by tak było, projekt papieru firmowego powinien być odpowiednio przemyślany. Znajdujący się na nim nadruk musi być jednocześnie na tyle wyraźny, by został zauważony przez czytającego list czy pismo, ale nie może przytłoczyć merytorycznej treści znajdującej się na nim.

Aby tak było, podobnie jak w przypadku logo – warto powierzyć opracowanie druku papieru specjalizującej się w tego typu działaniach firmie. Każdy przedsiębiorca zna się doskonale na czymś nieco innym, a specjalnością robimylogo.pl są właśnie skrojone na miarę znaki firmowe. Warto nawiązać w tym zakresie współpracę z profesjonalistą, który pomoże w stworzeniu trudnych do przeoczenia oznaczeń firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *