Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę

Tradycyjna medycyna chińska(TCM) opiera się na utrzymaniu harmonii pomiędzy ciałem, umysłem i środowiskiem zewnętrznym. System opiera się na wnikliwej obserwacji ludzkiego organizmu i na dalekim wschodzie jest praktykowany od przeszło 5 tysięcy lat dając niejednokrotnie zdumiewające efekty.

Filary tradycyjnej medycyny chińskiej

Tradycyjna medycyna chińska do cała filozofia kształtowana od czasów starożytnych. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej i oficjalnie uznawanej za właściwe standardy leczenia, TCM nie zamyka się na alternatywne rozwiązania i traktuje człowieka całościowo. Wbrew powszechnym opiniom TCM opiera się na bardzo szerokiej wiedzy na temat objawów, ich potencjalnych przyczyn, a samo leczenie poprzedzone jest niesamowicie wnikliwą diagnostyką, podczas której mogą być rozważane kwestie pozornie nie mające nic wspólnego z problemem zgłaszanym przez pacjenta, a koniec końców kluczowym w rozwiązaniu całej sytuacji. Medycy opierający swoje działania na tym nurcie wychodzą z założenia, że odpowiednie działania i codzienne zachowania mogą nas uchronić przed wieloma chorobami, szczególnie tymi przewlekłymi, a bardzo dokładna obserwacja ludzkiego organizmu pozwala wykryć nawet poważne schorzenia, często jeszcze fazie subklinicznej.

Medycyna chińska – czy to rozsądne?

Sama obawa przed korzystanie z tego typu świadczeń nie jest zupełnie bezpodstawna. Zawód naturopaty nie jest w wielu krajach uregulowany, a to właśnie pod takim szyldem często działają praktycy TCM. W przypadku, gdy trafimy do osoby odpowiednio wykształconej w tym kierunku, prawdopodobnie się nie zawiedziemy, a stan naszego zdrowia znacząco się poprawi. Z drugiej strony możliwość wykorzystywania tej wiedzy przez znachorów, stwarza ryzyko dobrania niewłaściwych terapii, które mogę być zgubne dla naszego zdrowia.

Reishi – chiński lek na wszystko

Grzyby Reishi z powodzeniem są stosowane na Dalekim Wschodzie już dobre 2000 lat, a w Chinach oficjalnie są uznane za lek. Co istotne duża część badań potwierdza szerokie działanie tych grzybów. Na chwilę obecną są to głównie badanie laboratoryjne, a naukowców przede wszystkim interesuje co takiego zawierają w sobie, że są tak skuteczne i cenione. Na całym świecie reishi uznaje się za środek skuteczny w łagodzeniu kaszlu, ataków astmy i innych dolegliwości układu oddechowego. Do tego polecane są na objawy przeciążenia układu nerwowego tj. zawroty głowy, duszność, kołatanie serca, czy bezsenność. Duża grupa naukowców stoi za twierdzeniem, że zażywanie tych grzybów może być pomocne w stabilizowaniu pracy układu sercowo-naczyniowego, a więc schorzeń takich jak nadciśnienie, hipercholesterolemia, miażdżyca. To są tylko przykłady problemów w jakich grzyby reishi mogą pomóc, z którymi oficjalnie zgadza się większość naukowców. Sama tradycyjna medycyna chińska praktykuje stosowanie tego specyfiku właściwie na wszystko, od błahych zakażeń wirusowych, przez HIV, po leczenie stanów nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *