Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Finanse

Płatności internetowe za zakupy w e-sklepach

Działanie jakiegokolwiek sklepu internetowego wydaje się niemożliwe, jeśli nie zezwala on na płatności online. Klienci dzisiaj zwykle wolą zapłacić za towar właśnie w ten sposób, niż płacić kurierowi przy odbiorze przesyłki. Tak więc nie umożliwianie internetowych płatności w e-sklepach jest samobójstwem dla tych sklepów.

Płatności dla sklepu internetowego

Obecnie, przez internet można płacić za towary na wiele różnych sposobów. Jeśli chodzi o płatności dla sklepu internetowego, jego właściciel ma szeroki wachlarz możliwości. Najlepiej jednak jest, jeśli nie ogranicza się on tylko do jednej formy płatności internetowych. Im więcej możliwości płatności, tym więcej klientów decyduje się na zakup. Jest to dzisiaj oczywiste dla większość ludzi prowadzących biznes w internecie.

Przede wszystkim, trzeba umożliwić płacenie przelewem, jak również kartą kredytową. W tym celu, warto zintegrować system z Dotpay lub innym tego rodzaju system, który gwarantuje dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym.

Płatności internetowe

Płatności internetowe

Wykonując tradycyjny przelew zwykle sklep musi długo oczekiwać na pieniądze, przez co termin dostawy przesyłki znacząco się wydłuża. Jeśli jednak korzysta się z Dotpay przelew przechodzi od razu i paczka często wysyłana jest dosłownie natychmiast.

Portfele internetowe

Coraz więcej osób ma dziś również konta w portfelach internetowych, takich jak Skrill czy PayPal. Wydaje się, że również warto umożliwić klientom płatności w ten sposób. Jest to wygodne między innym dlatego, że pieniądze dochodzą do adresata błyskawicznie.

Jak bezpiecznie płacić w sklepie internetowym?

Klientom bardzo zależy na tym, aby móc płacić szybko i wygodnie. Jednakże, najbardziej chcą, aby transakcje były bezpieczne. Koniecznie trzeba wiec umożliwić im bezpieczne płacenie za zakupy.

Z tego też względu, warto oferować swoim klientom jedynie takie formy płatności, które są kontrolowane przez organy państwowe. Mamy wtedy pewność, że pieniądze klientów są bezpieczne. Oni natomiast posiadając tę pewność są bardziej chętni do tego, aby robić zakupy w danym sklepie.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Finanse

Bankowość internetowa – wygodne zarządzanie finansami

W obecnych czasach internet przestał być tylko medium służącym do…
Finanse

Płaca minimalna w 2021. Ile wynosi najniższa krajowa? Jaka jest aktualna stawka godzinowa?

Początek roku zwiastuje zmiany na rynku pracy w wynagrodzeniach. Na…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.